میناوند: هیات مدیره می خواهد انصاری فرد را خراب کند

به گزارش بانوی ایران، ایران ورزشی - بوی بازگشت افشین پیروانی به پرسپولیس به مشام می رسد. پیروانی در مقطعی مدیر یا همان سرپرست تیم پرسپولیس بود و خوب هم کار کرد اما بعد از ماجرای حکم کمیته اخلاق از سمتش کنار رفت. البته بعدتر او تبرئه شد و در چند مقطع صحبت از بازگشتش به میان آمده از جمله الان که تغییراتی در رأس مدیریت باشگاه پرسپولیس اتفاق افتاده است. این شایعه با انتشار پستی از سوی پیروانی در اینستاگرام قوت گرفت. در این پست پیروانی نوشته: پرسپولیسی ام، این یک ادعا نیست، یک افتخار است. او در کپشن تصویری که این جمله روی آن نقش بسته نوشته: الهی به امید تو. مهرداد میناوند این پست پیروانی را لایک نموده. پیشکسوتی که همواره دنبال این بوده تا پیروانی به مسند قبلی اش برگردد و حالا در گفت و گو با ایران ورزشی روی آن تأکید می نماید و البته حرف های زیادی علیه هیأت مدیره برای گفتن دارد.

میناوند: هیات مدیره می خواهد انصاری فرد را خراب کند

آقای میناوند صحبت از بازگشت افشین پیروانی به پرسپولیس است. ایشان پستی هم منتشر نموده و شما آن را لایک نموده اید.

من همواره گفته ام هیچ وقت دوست نداشتم برای خودم جایگاهی در این باشگاه پیدا کنم و همواره خودم را حامی پرسپولیس می دانم. این علاقه شخصی من است و تا آخر عمر مدیون پرسپولیس هستم چون از پرسپولیس به همه چیز رسیدم. طبیعی است که اخبار و اتفاقات پرسپولیس را دنبال می کنم. حالا شاید مردم و طرفداران پرسپولیس خیلی چیزها را ندانند و یکسری از آدم ها هم اطلاعات غلط بدهند. البته یک گروهی هم هستند که حمایت می نمایند و می خواهم به آنها بگویم فقط از آدم های فوتبالی حمایت نمایند و فقط به فوتبالی ها اطمینان داشته باشند چون اینها دردشان پرسپولیس است و دل شان می خواهد پرسپولیس نتیجه بگیرد و به این تیم یاری می نمایند. وقتی به افشین پیروانی در تیم ملی آن اتهامات زده شد من از ریز مسائل خبر داشتم. بعد از آن از آنجایی که می دانستم افشین خان می تواند در پرسپولیس کار کند پیش آقای عرب رفتم که از آقای گرشاسبی هم می توانید سؤال کنید. الان هم آقای انصاری فرد آمده باید به او بگویم افشین پیروانی فردی فوتبالی است و از مکتب پرسپولیس می آید. او با سابقه ای که دارد می تواند خیلی یاری کند اما خیلی ها از حضورش می ترسند چون باج نمی دهد و کارش را بلد است. رقبای ما از جمله استقلال و سپاهان و تیم های دیگر آدم هایی داشتند که کوشش می کردند ایشان نیاید. من می توانم سندش را رو کنم. چون این آدم را نمی گردد خرید و اهل دریافت رومیزی و زیرمیزی نیست. این آرزوی من است که همه افراد فوتبالی بیایند سر کار. الان هم که آقای انصاری فرد آمده امیدوارم پیروز باشد. ایشان به عنوان یک فرد فوتبالی اگر پیروز بگردد انگار که کل فوتبالی ها پیروز شده اند و اگر خدای ننموده ضربه بخورد انگار که همه فوتبالی ها ضربه خورده اند. من 5-4 خط برای آقای وزیر نوشتم که این آدم هایی که بردید هیأت مدیره چه کار نموده اند. ماه هاست من یک چیز می گویم، یکسری افراد در فضای مجازی یک چیز دیگر برداشت می نمایند. البته بعضی از اینها آدم هایی هستند که در فضای مجازی توسط هیأت مدیره خریده شده اند چون به نفع شان نیست مسائل آقایان را وزیر بداند. این آدم ها کاری با پرسپولیس نموده اند که بدتر از آن کسر 6 امتیاز و بسته شدن پنجره های بسته است. من توصیه ام به آقای انصاری فرد این است که با حضور این هیأت مدیره نباشد چون به هیچ جا نمی رسد. اینها دشمن پرسپولیس بودند و کاری برای این تیم نکردند. آینده بیشتر درباره اینها خواهد نوشت. من می گویم همه این آدم ها باید از پرسپولیس بروند. هیأت مدیره باید برای باشگاه پولسازی کند نه اینکه بیایند دور هم بنشینند، چهار تا حرف بزنند و بخندند و موز بخورند و بعد بروند دنبال کارشان. پرسپولیس فرد دلسوز می خواهد. یکی مثل افشین پیروانی که بین طرفداران و بازیکنان و مدیرعامل و هیأت مدیره قرار بگیرد و مطمئن باشید خیلی می تواند یاری کند. چرا این آقایان اینطوری رفتار می نمایند. من وقتی دیدم آقای زرینچه که از جنس فوتبال است مدیر تیم استقلال شده خیلی خرسند شدم. امیدوارم افشین پیروانی هم بیاید. البته هر فردی که در رأس کار باشد ما وظیفه داریم حمایتش کنیم. حالا چه آقای انصاری فرد باشد چه فرد دیگری چون خواسته ما این است که پرسپولیس همواره نتیجه بگیرد و روپا باشد.

این افرادی که می گویید مشکل سازی می نمایند از داخل باشگاه هستند یا بیرون از باشگاه؟

طبیعی است که بیشتر از بیرون باشگاه باشند. می بینید که مثلاً در فصل جابجایی چه اتفاقاتی می افتد. اگر یک مقدار وارد اتفاقات بشوید متوجه می شوید چه آدم هایی دور و بر تیم بودند. یک خبرنگار و یک رئیس سایت که به پرسپولیس بازیکن تزریق می کردند. اینها می خواستند بعضی بازیکنان را بیاورند و بعضی دیگر را فراری بدهند. دارید می بینید که هیأت مدیره و آقای عرب مقابل این افراد کاری نکردند و اگر فشار ماها نبود تصمیمات اشتباه دیگری هم می دریافتد. مثلاً اینکه می خواستند آقای نبی یا رغبتی را مدیرعامل نمایند. اینها دنبال فراری دادن سیدجلال و یکسری دیگر از بازیکنان بودند و اعتراض های ما باعث شد نتیجه نگیرند. پس ببینید حرف زدن ما بی اهمیت نبوده. البته من هم یک نفر هستم و اندازه خودم می توانم حرف بزنم و تأثیر بگذارم. من هیچ وقت دنبال منافع شخصی و پستی برای خودم نبودم. من اگر می خواستم می توانستم روزی سرپرست بشوم یا پست های دیگری در باشگاه بگیرم. می توانستم و نکردم تا صدایم محکمتر باشد. یعنی سر سفره آنها ننشستم تا هر وقت چیزی خواستم بگویم و نمک گیر مدیران باشگاه نباشم.

شما به شدت حامی برانکو بودید اما از آغاز فصل جدید از این تیم و کالدرون هم حمایت کردید و حمایت هایتان ادامه دارد.

معلوم است که ادامه دارد. درست است که بعضی برانکو را فراری دادند اما کالدرون هم نام بزرگی دارد و انرژی خیلی مثبتی دارد. شما نگاه کنید که هیچ دریافتی نداشته است اما کاملاً حساب شده کار می نماید. ما از این تیم حمایت می کنیم اما در عین حال مسائل و خطاها هم باید گفته گردد. من می گویم کار کردن با این هیأت مدیره بی نتیجه است چون به درد پرسپولیس نمی خورند. اینها اگر کارشان را بلد بودند پول اسپانسر را پیشخور نمی کردند. اینها یک پنج ریالی نمی توانند بیاورند چون اینکاره نیستند وقتی هم این کاره نیستند چه دلیلی دارد باشند. آقای عرب، آقای نبی شما که کار بلد نبودید با رفتن به هیأت مدیره دنبال چه کاری هستید؟ حالا که وزیر شما را خلع نمی نماید بهتر است خودتان بروید چون اینطوری بیشتر خودتان را در دل مردم جا خواهید کرد. نمی دانم این پست چقدر اهمیت دارد که به آن چسبیده اند و هیچ جوره رهایش نمی نمایند. مثل این موجوداتی می مانند که به درخت می چسبند. من به آقای کاشانی می گویم شما که همواره هر سؤالی را با نمی دانم و خبر ندارم یا در جریان نیستم جواب می دهی چرا کنار نمی کشید؟ شما الان باید کنار نوه تان باشید و مثل طرفداران بیایید ورزشگاه. یعنی وقتی نمی توانید کاری انجام دهید رفتن بهترین گزینه است.

حالا از بازگشت افشین پیروانی به پرسپولیس خبری دارید؟

به نظرم این کمترین کاری است که می توانند انجام دهند. من به آقای وزیر محترمانه حرف هایی زدم که اینجا باشم یا آنجا باشم برای خودم دنبال پست و مقام نیستم. این تیم بحران های زیادی دیده. یادتان نرود افشین پیروانی چطور مشکل سربازی نوراللهی و عالیشاه را حل کرد. بعد دیدید که چطوری پرونده ای برایش درست کردند تا فراری اش بدهند. اینها آدم های بزرگی مثل علی کریمی را هم فراری دادند. امیدوارم آقای انصاری فرد بداند که بچه ها دل شان برای پرسپولیس می سوزد و اینها هستند که می توانند برای پرسپولیس کار نمایند. آقای عرب اولین کاری که می توانست انجام دهد این بود که حق خانواده نوروزی را بدهد. نمی دانم چند سال از آن ماجرا گذشته اما مگر کاری دارد این پول را میان این همه هزینه ای که می نمایند پرداخت نمایند. بلند شدند رفتند سر خاک هادی نوروزی و بعد از آن نفهمیدیم کاری برای آنها کردند یا نه اما کارهایی که برای خانواده نوروزی می نمایند می تواند انرژی و بدرقه راه تیم باشد.

شما طوری از افشین پیروانی حمایت می کنید انگار که با محسن خلیلی مسئله ای دارید. یک بار برای همواره این مسأله را شفاف کنید.

آقای عرب هست و وجدان دارد و می تواند بپرسید. غیر از ایشان دو نفر دیگر هم هستند و می توانند شهادت بدهند که من در آن جلسه چه گفتم.

چه گفتید؟

من گفتم اگر افشین پیروانی را نمی آورید محسن خلیلی می تواند بهترین گزینه باشد. قسم می خورم این را گفتم و پافشاری هم کردم اما بعداً دیدیم که خلیلی افتاد بغل اینها و با آدم های غیر فوتبالی جون جونی شد. من انتظارم از محسن خلیلی این بود که شما فوتبالی هستی، عرب و نبی می روند و شما می مانی با این سیل بزرگ طرفداران. شاید بگوید این وظیفه من نیست یا در حیطه اختیارات من نیست. او از دو ماه قبل از اینکه برانکو برود گفته بود من با فلانی و فلانی صحبت می کنم. به من در آن جلسه گفتند آوردن افشین پیروانی غیر ممکن است. سه چهار سری گفتم آنها قبول نکردند. دو سه آدم دیگر هم بودند که می توانند شهادت دهند. بعد دو نفر دیگر را مطرح کردم. یکی بهنام ابوالقاسم پور بود و دیگری خلیلی. گفتم اینها تجربه دارند و می توانند اما عرب گفت خلیلی کوچک است و به اینجا نمی خورد. من اگر با خلیلی دشمنی داشتم آن روز این کار را نمی کردم اما توقعم از او خیلی بالا بود. توقع نداشتم او دو ماه قبل از رفتن برانکو برود دنبال مربی. اینها دیگر گذشته است. من با خلیلی دشمنی ندارم اما وقتی اصرار می کنم که افشین پیروانی بیاید به خاطر این است که خلیلی امتحانش را پس داده و رفوزه شده. به نظرم تنها کسی که در این شرایط می تواند بیاید و یاری کند افشین پیروانی است. اگر اصراری روی توانمندی او دارم خدای نانموده نمی خواهم فرد دیگری را بکوبم و یکی دیگر را بیاورم بالا. از طرفی در کل همه ما پرسپولیسی هستیم و همه به خاطر پرسپولیس به ما احترام می گذرند. اگر هم حرفی می زنم به خاطر دلسوزی برای پرسپولیس است.من با خلیلی پدرکشتگی ندارم. خلیلی هم برای پرسپولیس زحمت کشیده اما در حد سرپرستی انجام وظیفه ننموده. این هم دشمنی نیست که این برود و آن بیاید. من خودم می بینم این آدم می توانست محکمتر کار کند و حرف دل طرفداران را بزند. شاید خلیلی بتواند جای دیگری یاری کند اما اینجا پست سرپرستی خیلی مهم است. در کشور ما این پست خیلی اهمیت دارد. افشین خان هم سال ها کاپیتان پرسپولیس بوده و تاج سر ماست. خلیلی هم خیلی عزیز است اما این کارها آدم خودش را می خواهد.

مسئله ای هم برای باشگاه پرسپولیس به وجود آمده و آن دریافت مجوز حرفه ای است. با این حال تعداد طلبکاران و مبلغ بدهی آنقدر بالاست که این خطر وجود دارد پرسپولیس از آسیا حذف گردد.

این آدم ها فوتبالی نبودند و دو ماه و نیم وقت داشتند اما انگار می دانستند کی بروند چون سه روز قبل از این ماجرا رفتند. من اعتقاد دارم اینها می خواهند انصاری فرد را خراب نمایند. حالا هر اتفاقی بیفتد شک نکنید هیأت مدیره و مدیرعامل قبلی مقصرند. انصاری فرد می خواهد پیروز گردد و وزیر هم با دلسوزی آدم فوتبالی را سر کار گذاشته اما باید زمینه کار را برای او آماده نمایند. الان دو جبهه مخالف در باشگاه ایجاد شده. اینها در ظاهر انصاری فرد را قبول دارند اما اصلاً اینطوری نیست. مطمئن باشید اگر بتوانند به سوی انصاری فرد سنگ هم پرتاب می نمایند و برایش گودال می نمایند. اینها دیده اند که اینجا چقدر شهرت به دست می آورند و چقدر عکس شان روی جلد روزنامه ها می رود. اینها چیزهایی است که قبلاً هرگز نداشتند. به همین خاطر این پست ها را رها نمی نمایند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 342

به "میناوند: هیات مدیره می خواهد انصاری فرد را خراب کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میناوند: هیات مدیره می خواهد انصاری فرد را خراب کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید