گسترش مراکز آموزش نیروی ماهر در منطقه ویژه مالی لامرد

به گزارش بانوی ایران، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سازمان فنی و حرفه ای مطابق با رشد و استقرار صنایع در منطقه ویژه لامرد و براساس نیازهای آموزشی، مراکز آموزش و تربیت نیروی ماهر را در این کانون صنعتی گسترش می دهد.

گسترش مراکز آموزش نیروی ماهر در منطقه ویژه مالی لامرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه مالی لامرد، علی اوسط هاشمی در جریان افتتاح نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در سایت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه مالی لامرد گفت: استقرار صنعت مادر آلومینیوم و تکمیل خوشه های صنعتی منطقه ویژه مالی لامرد زمینه توسعه یافتگی بیش از پیش استان فارس بلکه جنوب کشور را فراهم می نماید.

وی با ابراز خرسندی از توسعه چشمگیر منطقه ویژه مالی لامرد طی سالهای اخیر اظهار کرد: مجموعه مزیت ها و زیرساخت های منطقه ویژه مالی لامرد، فرصت ارزشمندی برای کارآفرینان و فعالان مالی است که در بخش های پایین دست آلومینیوم و دیگر صنایع این منطقه سرمایه گذاری نمایند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توضیح داد: سازمان فنی و حرفه ای مطابق با رشد و استقرار صنایع در منطقه ویژه لامرد و براساس نیازهای آموزشی، مراکز آموزش و تربیت نیروی ماهر را در این کانون صنعتی گسترش می دهد که این فقط به بخش دولتی اختصاص ندارد و بخش خصوصی و کارخانجات این منطقه نیز می توانند مجوز مرکز تربیت نیروی ماهر دریافت نمایند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد هزاران فرصت شغلی در افق آینده منطقه ویژه لامرد، گفت: باتوجه به شتاب صنعتی شهرستان لامرد، فرصت مناسبی است که متولیان، سند راهبری مهارت را پیگیری و برنامه هر شهروند با کسب یک مهارت را اجرایی نمایند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش مهارت دانش آموختگان دانشگاهی در اولویت سازمان فنی و حرفه ای است، اعلام کرد: سازمان فنی و حرفه ای برپایه تقاضامحوری، نیازسنجی های آموزشی و اسناد بالادستی و آمایش سرزمین استان فارس، سیاست و برنامه های مهارت آموزی را پیگیری می نماید.

**افتتاح نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در منطقه ویژه مالی لامرد

ظهر امروز نخستین مرکز آموزش جوار صنعت در سایت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه مالی لامرد به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جریان این افتتاح، افزایش مهارت های تکنسین ها، کارگران و کارکنان، همسو سازی دانش فنی و تئوریک با مهارت های کارگاهی، تامین نیروی کار ماهر و تخصصی با ارائه آموزش های مهارتی، آموزش مستمر شاغلان با هدف افزایش بهره وری و... را از اهداف افتتاح مراکز جوار صنعت و توسعه مهارت آموزی در صنایع برشمرد.

**یاری 300 میلیون تومانی سازمان ایمیدرو برای آموزش جوانان

در جریان این بازدید احمد علی پور عضو هیات مدیره منطقه ویژه مالی لامرد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه تفاهم نامه ای آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، منطقه ویژه مالی لامرد و استانداری فارس گفت: باتوجه به احداث صنایع پایین دست آلومینیوم و دیگر واحدهای صنعتی درحال استقرار در منطقه ویژه مالی لامرد نیز آموزش نیروی انسانی و افزایش مهارت و دانش نیروی کار شاغل در این کانون صنعتی امری ضروری بود که به همین دلیل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای آموزش جوانان جویای کار این منطقه، 300 میلیون تومان به سازمان فنی و حرفه ای یاری کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1280

به "گسترش مراکز آموزش نیروی ماهر در منطقه ویژه مالی لامرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش مراکز آموزش نیروی ماهر در منطقه ویژه مالی لامرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید