گرجستان و ترکیه مرز های هوایی را بر روی پرواز های ایران بستند، اخذ تمهیدات لازم برای بازگرداندان اتباع ایرانی

به گزارش بانوی ایران، سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: گرجستان و ترکیه مرز های خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا بر روی پرواز های ایرانی بسته اند.

گرجستان و ترکیه مرز های هوایی را بر روی پرواز های ایران بستند، اخذ تمهیدات لازم برای بازگرداندان اتباع ایرانی

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با خبرنگار، با بیان اینکه گرجستان و ترکیه مرز هوایی خود را بر روی پرواز های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته اند گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت کشور های گرجستان و ترکیه تمامی مرز های هوایی بر روی ایران تا اطلاع ثانوی بسته شده است.

او اظهار کرد: سازمان هواپیمای کشوری در حال برنامه ریزی و رایزنی برای انجام پرواز های بدون مسافر برای بازگرداندن مسافران از کشور های ترکیه و گرجستان است. این اقدامات از سوی کشور های خواننده ترکیه و گرجستان مقطعی است و بلافاصله با رفع شدن مشکل ویروس کرونا پرواز ها به حالت عادی بازگردانده خواهد شد.

او اضافه نمود: پیش از این کشور های کویت و عراق تمامی مرز های هوایی خود را برای انجام پرواز از سوریه به ایران بسته بودند که امروز کشور گرجستان و ترکیه هم اضافه شدند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور اضافه نمود: مسافران ایرانی و اتباعی که در کشور های گرجستان و ترکیه هستند نگران بازگشت به ایران نباشند.

او با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی کشوری تمامی تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را در تمامی پرواز ها در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام مسئول اعلام کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در تمامی فرودگاه های کشور اقدامات لازم برای ارائه گواهینامه سلامت مسافران را انجام می دهد.

جعفرازده اظهارکرد: براساس انکس های 19 گانه ایکائو، اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری در سه حوزه فرودگاهها، پرواز ها و پرسنل فرودگاهی و پروازی برمبنای دستورالعمل وزارت بهداشت و همه فرایند های آن در حال اجراست.

او توضیح داد: سازمان جهانی هواپیمایی کشوری و سازمان جهانی بهداشت هر دو نهاد های وابسته به سازمان ملل هستند که در این رابطه در مواقع لازم بخشنامه هایی را به کشور ها ابلاغ می نمایند در کنار آن دستگاه های مسئول خود را مکلف می دانند در کنار سایر دستگاه ها همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند.

او اضافه نمود: در این ایام هر گونه ابلاغیه ایی که وزارت بهداشت ضرورت می دانست در جهت اقدامات پیشگیرانه به سازمان ابلاغ و سازمان نیز مجموعه های تحت نظارت خود را ملزم به اجرای دستورالعمل های مذکور نموده است. از جمله بخشنامه های پزشکی، دستورالعمل های مقابله با این ویروس و کلاس های آموزشی برای کروی پروازی، راهنمای ضد عفونی هواپیما اعم از بدنه، جایگاه ها و میز های غذا خوری، کمربند ایمنی، سرویس های بهداشتی و وسایل حفاظتی نیز با همکاری وزارت بهداشت و توزیع فرم های خوداظهاری بین مسافران در حال اجراست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 776

به "گرجستان و ترکیه مرز های هوایی را بر روی پرواز های ایران بستند، اخذ تمهیدات لازم برای بازگرداندان اتباع ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرجستان و ترکیه مرز های هوایی را بر روی پرواز های ایران بستند، اخذ تمهیدات لازم برای بازگرداندان اتباع ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید