گذشت 60 روز از حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی و سرکوب آنان

به گزارش بانوی ایران، در حالی که دولت هند تحت انتقاد شدید افکار عمومی و مردم دنیا واقع شده است 2 ماه از حبس خانگی مردم کشمیر می گذرد و در این مدت زندگی مردم به کلی مختل شده است.

گذشت 60 روز از حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی و سرکوب آنان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از داون نیوز، 60 روز از آغاز حکومت نظامی در کشمیر و حبس خانگی میلیون ها مسلمان در این منطقه توسط هند می گذرد.

طی این مدت حدود 900 هزار نظامی هندی مردم کشمیر را در خانه های خود حبس نموده اند و دولت هند نیز با قطع کامل سرویس اینترنت و سیگنال موبایل ارتباط آنها با دنیای خارج را قطع نموده است.

گزارش شبکه های مختلف خبری حاکی است در این مدت نظامیان هندی حداقل 4 هزار کشمیری از جمله بعضی سیاستمداران آزادی خواه منطقه را بازداشت نموده اند.

در بین افراد دستگیر شده 144 نوجوان نیز دیده می شوند که سن بعضی از آنها تنها 9 سال است ولی از مدت ها پیش به زندان منتقل شده اند.

همچنین درگیری های روزانه بین جوانان معترض کشمیری و نظامیان هندی باعث زخمی شدن صدها نفر شده است.

از سوی دیگر دولت دهلی نو ضمن بی توجهی به حکم دادگاه عالی این کشور حکومت نظامی را در منطقه همچنان ادامه داده و اجازه باز شدن بازارها و ... را به مردم نمی دهد.

این درحالی است که کمیته حقوق بشر سازمان ملل نیز وضعیت کشمیر را وخیم توصیف نموده و خواهان لغو حکومت نظامی در این منطقه شده است.

شرایط بحرانی در کشمیر پس از آن آغاز شد که دولت هند در اقدامی عجیب قوانین 370 و 35 ای را که باعث حفظ تناسب جمعیت کشمیر تا زمان همه پرسی آزادانه می شد حفظ می کرد، لغو نموده و کوشش خود برای به اقلیت کشاندن مسلمانان را آغاز کرد.

هند طی 3 دهه اخیر حدود 100 هزار کشمیری را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 378

به "گذشت 60 روز از حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی و سرکوب آنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذشت 60 روز از حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی و سرکوب آنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید