کشف حدود 15 سایت و حساب برای فروش نوزدان در فضای مجازی

به گزارش بانوی ایران، رئیس پلیس فتا تهران گفت: پدیده فضای مجازی وقوع بعضی جرایم را تسهیل نموده و جرایمی از قبیل خرید و فروش نوزاد را تبدیل به جرایمم تکامل یافته نموده، در این خصوص حدود 15 سایت و حساب برای فروش نوزدان در فضای مجازی کشف شده است.

کشف حدود 15 سایت و حساب برای فروش نوزدان در فضای مجازی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به جرایم تکامل یافته اضافه کرد: پدیده فضای مجازی وقوع بعضی جرایم را تسهیل نموده و جرائمی از قبیل خرید و فروش نوزاد را تبدیل به جرایم تکامل یافته نموده است؛ در این خصوص حدود 15 سایت و حساب برای فروش نوزدان در فضای مجازی کشف شده است.

وی ادامه داد : پس از پیگیری های اجرا شده متوجه شدیم که تمامی این جرائم بوسیله فرد خاصی مدیریت می شود و با اقدامات اجرا شده درپلیس فتا طی 48 ساعت توانستیم تا دو نوزاد چند ماهه و چند روزه را پیدا کنیم.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم گفت: پیگیری های پلیس فتا مخصوص امروز و دیروز نیست و همکاران ما همواره در این حوزه فعالیت دارند. نکته مهم تر در خرید و فروش نوزاد توسط سایتهای مختلف این است که در بسیاری از این معاملات حتی نوزادی به فروش نمی رسد و توسط آگهی هایی که در فضای مجازی منتشر می شود کلاهبرداری از خواستار نوزادان صورت می گیرد.

گودرزی اضافه کرد: تا به این لحظه تعداد کثیری از این افراد را دستگیر نموده ایم؛ اما دغدغه اصلی پلیس، امنیت روانی جامعه است.

فرهنگ اجتماعی همراه با تکنولوژی پیشرفت ننموده است

سرهنگ گودرزی گفت: ضریب نفوذ اینترنت طی چند سال گذشته به شدت بالا رفته است؛ اما متاسفانه فرهنگ ما متناسب با تکنولوژی پیشرفت ننموده و این اتفاق منجر به ظهور مسائل و تعارضاتی در قالب جرائم سایبری شده است. اما به این نکته هم باید توجه کنیم که فضای مجازی خدمات ارزنده ای همچون دولت و بانکداری الکترونیک را در کنار مضرات خود ارائه داده است.

وی اضافه کرد: وظیفه پلیس ایجاد آسودگی و امنیت خاطر در رابطه با استفاده از فضای مجازی است و این فرایند هر روز در حال بهبود است؛ اما بسیاری از اقدامات نیروی پلیس به پسا رویدادها برمی شود. خوشبختانه به دلیل توانمندی بالای پلیس سایبری تا به این لحظه بالغ بر 80 درصد پفراینده های این حوزه به نتیجه رسیده اند و این آمار نشان از اهمیت ویژه سلامت روانی مردم جامعه برای پلیس فتا است. علاوه بر آن پلیس سایبری اقدامات فرهنگی متعددی را در راستای گسترش آگاهی و فرهنگ انجام داده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1351

به "کشف حدود 15 سایت و حساب برای فروش نوزدان در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حدود 15 سایت و حساب برای فروش نوزدان در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید