چرا هزینه تلفن ثابت گران شد؟

به گزارش بانوی ایران، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با اشاره به ثبات قیمت تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش ها، اعم از صوت و دیتا از سال 1384 تا به امروز، به لزوم افزایش حق اشتراک تلفن ثابت برای توسعه زیرساخت های مخابراتی تاکید کرد.

چرا هزینه تلفن ثابت گران شد؟

به گزارش ایسنا، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران، روز گذشته برگزار و تغییرات در میزان دریافتی حق اشتراک از مشترکین تلفن ثابت تصویب شد. در این مجمع که با حضور 89 درصدی صاحبان سهام تشکیل شد، تصمیم گیری درباره تغییرات میزان دریافتی حق اشتراک از مشترکین تلفن ثابت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بدین ترتیب نرخ های مصوب شده برای حق اشتراک ماهانه از مشترکین تلفن ثابت در مناطق روستایی، ماهانه 100 تومان، شهری ماهانه 2000 تومان، مراکز شهرستان ها ماهانه 2500 تومان، مراکز استان ها به استثنا کلان شهرها، ماهانه 4000 تومان، کلان شهر ها ماهانه 5000 تومان و در شهر تهران ماهانه، 8000 تومان محاسبه و به تصویب مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت مخابرات ایران رسید.

در این راستا و به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام با تاکید بر توجه ویژه این شرکت به منظور توسعه روزافزون شبکه زیرساختی مخابرات، اظهار کرد: مبلغ حق اشتراک تصویب شده در مجمع فوق العاده مخابرات، کاملا منطبق با مواد اساسنامه شرکت مخابرات ایران و کمیسیون تنظیم مقررات و در جهت هزینه کرد پروژه های توسعه شبکه مخابرات کشور مصروف می شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش ها، اعم از صوت و دیتا از سال 1384 تا به امروز، به مدت 15 سال افزایش نیافته، در حالی که در این مدت علاوه بر تورم روزافزون سالانه، میزان تعرفه تمام حامل های انرژی چندین برابر افزایش یافته است.

بیدخام اضافه کرد: هزینه خالص نگهداری هر خط به جز هزینه های جانبی، حدودا ماهانه 7500 تومان است که مبلغ حق اشتراک به صورت میانگین، بخش کوچکی از این هزینه در حدود 3600 تومان را پوشش می دهد. این در حالی ست که از ابتدای سال 98، آبونمان، راندآپ و حداقل کارکرد قبوض صادره مشتریان، با تصمیم مراجع ذی ربط به صورت کامل حذف شده است.

وی گفت: لزوم توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید به جهت ضرورت تغییر تکنولوژی، افزایش قابل توجه هزینه های ناشی از اقلام رفاهی کارکنان و بازنشستگان، از جمله مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات ایران است. دریافت حداقل مبلغ ممکن برای حق اشتراک تلفن ثابت در روستا های سراسر کشور به میزان ماهانه 100 تومان و عدم تغییر آن، نسبت به حق اشتراک مصوب پیشین، موید حرکت شرکت در جهت توسعه زیرساخت ها همراه با توجه به شرایط اقتصادی کلی در کشور است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: حق اشتراک تلفن ثابت در شهر ها ماهانه، 2000 تومان، در مراکز شهرستان ها، ماهانه 2500 تومان، در مراکز استان ها به استثناء کلان شهرها، ماهانه 4000 تومان، در کلان شهر ها ماهانه 5000 تومان و در شهر تهران، ماهانه 8000 تومان، معین و مصوب شد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 مرداد 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1118

به "چرا هزینه تلفن ثابت گران شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هزینه تلفن ثابت گران شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید