پیشکسوتان مروارید های عرصه ورزش و اخلاق هستند

به گزارش بانوی ایران، مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: پیشکسوتان ورزشی مروارید های عرصه ورزش و اخلاق هستند.

پیشکسوتان مروارید های عرصه ورزش و اخلاق هستند

به گزارش از ، حیدر علی کامیاب که در مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزشی و رونمایی از سردیس پهلوان خلیل عقاب سخن می گفت با اشاره به جایگاه مهم پیشکسوتان در برنامه های وزارت ورزش و جوانان گفت: از اینکه روز ها و ساعاتی از عمرم را در کنار پیشکسوتان می گذرانم خدا را سپاسگزارم.

او، پیشکسوتان را تاریخ مصور ورزش و رفتار آن ها را سر شار از صداقت و درستکاری مروت و فتوت دانست و اضافه کرد: سرمایه بزرگ این جامعه قابل احترام یک عمر تجربه است که حاصل عمری خدمت در عرصه های مختلف ورزش است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه توجه و ارتقا جایگاه پیشکسوتان رشد و تعالی ورزش را به دنبال خواهد داشت گفت: تکریم پیشکسوتان عامل مهمی در توسعه و بسط فضایل اخلاقی در جامعه است.

کامیاب احترام به پیشکسوتان را منش و روش پهلوانی و مروت دانست و اضافه کرد: افتخار آفرینی و خدمت پیشکسوتان در سال های متوالی باید نسبت به نسل منتقل شود.

او با بیان اینکه انجمن پیشکسوتان ورزشی فارس تنها انجمن ثبت شده در این حوزه در کشور است گفت:از عمر این انجمن حدود 20 سال می گذرد، اما هنوز نتوانستیم از ظرفیت های آن به خوبی استفاده کنیم.

کامیاب تلفیق تجربه پیشکسوتان و انرژی جوانان را معجون مرتفع ساختن بسیاری از مسائل دانست و اضافه کرد: حوزه اجتماعی استانداری می تواند با بهره گیری از این ظرفیت ها، نه تنها در حوزه ورزش که در عرصه هایی نظیر آسیب های اجتماعی، بسیاری از چالش های موجود را مرتفع سازد.

او در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به بهره برداری از سردیس پهلوان خلیل عقاب که توسط محمد جعفر حجتی هنرمند شیرازی طراحی وساخته شده است، گفت: پهلوان عقاب میراث نسلی است که در آن پهلوانی و اخلاق سرلوحه زندگی ورزشکارانی بود که قبل از پرورش جسم به پرورش روح می پرداختند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس خوشروئی، متانت، جوانمردی و روحیه بالا و وصف ناپذیر این پهلوان نامی ایران را ویژگی منحصر به فرد او در سن 96 سالگی دانست و اضافه کرد: خوشحالیم که امروز پهلوان عقاب در وطن خود شاهد بروز احساسات مردمی است که سال ها با رکورد شکنی ها و نمایش های منحصر به فردش احساس غرور کرده اند.

گفتنی است در حاشیه این مراسم از سه داور بین المللی فوتبال و فوتسال فارس یعنی فرهاد مروجی، زری فتحی و سلطنت نوروزی تقدیر به عمل آمد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 512

به "پیشکسوتان مروارید های عرصه ورزش و اخلاق هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشکسوتان مروارید های عرصه ورزش و اخلاق هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید