ورودسامانه بارشی به تهران ، زمان بارندگی در پایتخت

به گزارش بانوی ایران، مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می گردد، گفت: این سامانه فردا در ارتفاعات البرز مرکزی و استان های قزوین، گیلان، مازندران، البرز و تهران فعال خواهد بود.

ورودسامانه بارشی به تهران ، زمان بارندگی در پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، صادق ضیائیان گفت: امروز هم در اغلب نقاط کشور جو پایدار حاکم است و افزایش غلظت آلاینده های جوی و افزایش آلودگی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شاهد هستیم.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در سواحل خزر و استان اردبیل دما افزایش می یابد، گفت: از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می گردد که موجب بارش باران و وزش باد در بعضی مناطق کردستان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی می گردد.

وی اظهار کرد: فردا فعالیت این سامانه بارشی گسترش می یابد و علاوه بر مناطقی که ذکر شد، در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، همدان و مرکزی سبب بارش باران و وزش باد می گردد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی، قزوین، گیلان، مازندران و البرز و استان تهران این سامانه فعال خواهد بود و سبب بارش باران می گردد که در مناطق سردسیر و ارتفاعات استان هایی که ذکر شد، بارش به صورت برف است.

ضیائیان افزود: فردا شدت بارش ها در استان های لرستان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، غرب آذربایجان غربی و شمال خوزستان است.

وی ادامه داد: روز آدینه این سامانه در استان هایی که ذکر شد کماکان فعال است، همچنین در استان های مرکزی، اصفهان، خوزستان و قم هم بارش باران پیش بینی می گردد.

وی افزود: روز آدینه شدت بارش ها در شمال ایلام و خوزستان، جنوب لرستان، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و غرب آذربایجان غربی خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: روز شنبه پیش ِرو بارش باران را در شرق سواحل خزر، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان و شمال شرق خزر خواهیم داشت و روز یکشنبه هفته آینده در اغلب مناطق کشور مجدداً جو پایدار می گردد.

وی در تشریح شرایط جوی تهران، گفت: آسمان پایتخت فردا کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و در شب نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می گردد، همچنین روز آدینه نیز آسمان تهران نیمه ابری و اوایل شب ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 12 و 5 درجه خواهد بود.

ضیائیان اعلام کرد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 681

به "ورودسامانه بارشی به تهران ، زمان بارندگی در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورودسامانه بارشی به تهران ، زمان بارندگی در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید