نقد و آنالیز کتاب تهران منتشر شد، از نام نیک پایدار! تا رهبر نهضت ملی

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران، در پیش از متن این شماره در نام نیک پایدار! درباره ناصر تکمیل همایون می خوانیم و سپس هرمز همایون پور درباره محمد مصدق مطلبی با عنوان رهبر نهضت ملی، از الف تا ی نوشته است.

نقد و آنالیز کتاب تهران منتشر شد، از نام نیک پایدار! تا رهبر نهضت ملی

بخش مقالات هم با این مطالب همراه است: آنی اِرنو نویسنده فرانسوی، برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2022 نوشته اردشیر لطفیان، یادگیری مداوم در عصر دانش بنیان نوشته فریده مشایخ و کاوه بازرگان، مطبوعات در خاطرات نوشته فرید قاسمی، شناسنامه در عصر مشروطیت نوشته مسعود محمدی خبازان، نزار قبانی در زبان فارسی نوشته کامیار عابدی، سفره دار فرهنگ نوشته مجید جلیسه، شاعری با کوله بار تجربه نوشته فرهاد عابدینی، کتاب بدفرجام یا...؟ نوشته سیروس پرهام.

پس بگردید و بگردد روزگار! نوشته محمدهادی فرزانه در بخش نام برخی نفرات، مشکل بزرگ آقای کتابچی! نوشته صفرعلی کرمی در بخش داستان، سمک عیار نوشته حسن ذوالفقاری در بخش افسانه های ایرانی، از میان کهنه کتاب ها، نشریه ها، مدارک و عکس های قدیمی نوشته محمد حسین عزیزی در بخش کهنه کتاب ها و با دوچرخه تا ماچوپیچو، نماد تمدن اینکاها نوشته عباس رزاقی در بخش سفرنامه درج شده اند.

بعلاوه شعرهایی از بیدل دهلوی، اخوان ثالث، سجاد سامانی، گلدیس آذرنوش و امیل ورهارن با ترجمه شهرام امیرپور در بخش شعر منتشر شده است.

در این شماره از نقد و آنالیز کتاب تهران سیروس پرهام، ایرج پارسی نژاد، علی حصوری، میرداود داور، مصطفی بیان، هرمز همایون پور و عبدالعلی دستغیب هم نقدهایی بر کتاب های فارسی نوشته اند.

کتاب های خارجی، معرفی کوتاه، خاطرات فرهنگی، خواندنی ها، گزارش ها و کتاب ها و نشریه های تازه از دیگر بخش های این شماره هستند.

هفتاد و چهارمین شماره نقد و آنالیز کتاب تهران با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی هرمز همایون پور در 184 صفحه با قیمت 70 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 اسفند 1401 بروزرسانی: 24 اسفند 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2263

به "نقد و آنالیز کتاب تهران منتشر شد، از نام نیک پایدار! تا رهبر نهضت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد و آنالیز کتاب تهران منتشر شد، از نام نیک پایدار! تا رهبر نهضت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید