لوکس ترین پیست های اسکی دنیا را بشناسید

به گزارش بانوی ایران، افراد عاشق اسکی کردن می توانند با ما همراه باشند تا از بهترین و معرو ف ترین پیست های اسکی دنیا نظیر سنت موریتز، اسپن، لچ، کورچول و... بیشتر بدانند.

لوکس ترین پیست های اسکی دنیا را بشناسید

معمولا اقامت در یک پیست اسکی در میان اقامتگاه های رمانتیک و مدرن آلپ، ارجحیت بیشتری نسبت به خود اسکی کردن دارد. بهترین رستوران ها و هتل های جهان را می توانید در دامنه بهترین کوه های اسکی سواری تجربه کنید. در اینجا قصد داریم بهترین پیست های اسکی جهان را به شما معرفی کنیم.

1. سنت موریتز، سوئیس

سنت موریتز (St. Moritz) یکی از لاکچری ترین پیست های اسکی در جهان محسوب می شود، به طوری که نام بزرگان هالیوود و خانواده های سلطنتی اروپا در لیست مسافران آن به چشم می خورد. بیش از ده هزار جت شخصی در فرودگاه نزدیک به این مکان در طول سال تردد می کنند. برندهای معروفی نظیر شنل، بولگاری و گوچی نیز در خیابان اصلی آن حضور دارند.

گردشگران می توانند از کالسکه های اسب رانی استفاده کنند. اینجا شاید بیش از هر نقطه دیگری در اروپا می توانید با افراد سرشناس گفتگو کرده و در همان رستوران غذا میل کنید. در عین حال نمی توان از این پیست اسکی غافل شد که دو بار میزبان المپیک زمستانی بوده است و هر سال میزبانی جام جهانی اسکی را بر عهده دارد.

2. اسپن، کلرادو، آمریکا

اسپن (Aspen) معروف ترین پیست اسکی جهان است. مجله هنرمندان در طول کریسمس و سال نو از این می نویسند که کدامیک از بازیگران هالیوود به این منطقه سفر کرده اند. اگر چهره های سرشناس را کنار بگذاریم، جاذبه های متعددی در این بهشت زمینی پیدا خواهید کرد.

می توانید از بین 4 کوه اسکی، یکی را انتخاب کنید که با لوکس ترین رستوران های بالای کوه، دیگر چیزی کم نخواهید داشت. اسکی بازهای باکلاس زیادی به این پیست می آیند، ولی اینجا هیچ شباهتی به سایر پیست های اسکی در اروپا ندارد. به راحتی می توان در رستوران ها همنشین میلیادرها شد و تجربه ای فراموش نشدنی داشت.

3. لچ، اتریش

لچ (Lech) نشان دهنده یک پیست اسکی لاکچری در اتریش است. در این پیست هیچ هتل زنجیره ای 5 ستاره ای وجود ندارد، چرا که این روستا به همان شکل کشاورزی خود با 600 سال قدمت به جای مانده است، به طوری که نانوان ها، آرایشگرها و سایر کسبه هر روز به سر کار خود می فرایند و آزادانه با ثروتمندترین بازدیدنمایندگان اروپایی برخورد می کنند.

افراد خاندان سلطنتی این مکان را به عنوان استراحتگاه خود انتخاب می کنند، پیست لچ محل مورد علاقه پرنس دیانا بود، حتی بکهام و خانواده سلطنتی هلند نیز از این محل دیدن کرده اند. با اینکه این پیست در مقایسه با سنت موریتز با تجمل همراه نیست، اما تعطیلات درجه یکی را به شما هدیه خواهد کرد.

4. کورچول، فرانسه

کورچول (Courchevel) در یک طرف بزرگ ترین پیست اسکی جهان قرار گرفته است و در واقع از 4 دهکده تشکیل شده است. کورچول 1850 به عنوان مرتفع ترین دهکده، مقصد ثروتمندان زیادی است. در ارتفاعات آلپ فرانسه، بهترین برف اروپا را خواهید دید، البته این همه ماجرا نیست و تعداد هتل های لوکس اینجا خیلی بیشتر از فرانسه (به استثنای پاریس) است. یازده هتل پنج ستاره و سه هتل با رتبه لوکس ترین قصر 6 ستاره را در این محل خواهید یافت.

رستوران های میشلن این پیست نیز بیشتر از هر پیست اسکی در جهان است، به طوری که 5 رستوران دارای دو ستاره میشلن هستند. در صورتی که قصد خرید دارید نیز می توانید از بوتیک های پرادا، لویی ویتون و دیور در خیابان اصلی دیدن کنید. تعجبی ندارد که پادشاه مراکش و خاندان سلطنتی سعودی هر زمستان به این منطقه می آیند.

5. لنزرهاید، سوئیس

راجر فدرر از میان تمام استراحتگاه های لوکس سوئیس، لنزرهاید (Lenzerheide) را برای ساخت ویلای خود انتخاب کرد. رستوران های میشلن اینجا بیشتر از هر استراحتگاهی در سوئیس است. باکلاس ترین هتل ها را نیز در این محل خواهید دید. در این دامنه ها می توانید تمام روز را زیر نور خورشید، اسکی کنید، گاوها را در چراگاه ها ببینید و از کنار روستاهای سنتی با خیابان های سنگ فرش عبور کنید. البته کلیسای کاتولیک با قدمت 800 ساله نیز از جاذبه های دیگر این منطقه است. یک تلکابین نیز اخیرا راه اندازی شده که لنزرهاید را به پیست اسکی اروسا (Arosa) در مجاورت آن وصل می کند.

6. ویسلر بلک کمب، کانادا

ویسلر بلک کمب (Whistler-Blackcomb) مشابه کارتون های والت دیزنی از یک پیست اسکی به نظر می رسد که بین دو کوه بسیار بلند قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق بلندترین و بزرگ ترین گاندولای جهان میسر است. روستای مرکزی ویسلر میزبان بهترین رستوران ها و هتل های کانادا است. خرس های سیاه، گوزن های شمالی و آهوهایی را در همان اطراف خواهید دید.

اسکی بازهای پولدار می توانند با انتخاب بهترین هتل ها، از چشم انداز ها بی نظیر منطقه لذت ببرند. بیش از 100 رستوران در این پیست وجود دارد که در کنار چشم اندازهای آمریکای شمالی، اوقات خوشی را برایتان رقم می زند. هلی اسکینگ (اسکی با هلی کوپتر) نیز از جاذبه های آن است که شما را از پشت در هتل بلند می کند. اسپای اسکاندیناوی هم یکی از بهترین اسپاهای کانادا محسوب می شود، پس آن را از دست ندهید!

7. کورتینا، ایتالیا

هیچ پیست اسکی در زمستان مجذوب کننده تر و دیدنی تر از کورتینا (Cortina) نخواهد بود. چشم اندازهای اینجا به حدی زیبا است که اسکی کردن در درجه دوم قرار می گیرد. کورتینا میزبان المپیک زمستانی 1952 بوده است. عمارت های بزرگ قرن نوزدهمی از شاخصه های خیابان های این منطقه هستند که هنگام قدم زدن در خیابان های سنگ فرش و پوشیده از برف، جالب و دیدنی است. رستوران های میشلن نیز در اینجا وجود دارد که برای 4 نسل در اختیار یک خانواده بوده اند.

8. ولدیزخ، فرانسه

ولدیزخ (Val dIsere) در گذشته یک روستای ساده در آلپ بود، ولی امروز به مقصد ثروتمندان تبدیل شده است. 45 هتل با رویایی ترین اتاق ها، پذیرای گردشگران هستند. خوشبختانه حضور ثروتمندان تاثیر چندانی در حس و حال سنتی این مکان نداشته است. سازه های سنگی در اولد تاون مایه فخر و مباهات این مکان است و یکی از زیباترین پیست های اسکی جهان به شمار می رود.

فضای اسکی ولدیزخ به عنوان پرهیجان ترین پیست فرانسه به شمار میرود که با لاکچری و قیمت های بالا همراه است. تعدادی خانه خصوصی 5 و 6 ستاره نیز به گردشگران اجاره داده می شود و رستوران های میشلن دو ستاره نیز یک غذای دلچسب را پیشکش شما خواهند کرد. تلکابین و قطار فونیکولار شما را به ارتفاعاتی می برد که در آن جام جهانی و المپیک زمستانی 1992 اتفاق افتاده است.

9. دیر ولی، یوتا، آمریکا

دیر ولی (Deer Valley) یکی از چهار پیست اسکی در جهان است که به اسنوبورد سوارها اجازه ورود نمی دهد. اینجا هر سال لقب لاکچری ترین پیست اسکی آمریکا را از آن خود می کند. هتل های با شکوه و زیبا در کنار دهکده های پوشیده از برف از گردشگران استقبال می کنند. در واقع شکوه و جلال این پیست عامل معروفیت آن بوده است. 6 کوه مملو از برف درست بیرون هتل شما قرار گرفته است که هر سال میزبان رویدادهای جام جهانی است.

10. زورس، اتریش

زورس (Zurs) در نزدیکی پیست لچ قرار گرفته است و محیطی صمیمی تر و شادتر دارد. بازدیدنمایندگان باکلاس ترجیح می دهند بعد از یک روز اسکی کردن، به تفریحات بعد از اسکی و نوشیدن قهوه زیر تابش نور خورشید بپردازند، به همین دلیل این منطقه هیچ گاه شلوغ نیست.

اینجا یکی از رمانتیک ترین پیست های جهان است که خبری از خانواده ها در آن نیست. 20 هتل و 20 رستوران در شهر یافت می شود که خدمات لاکچری بی نظیری را به شما تقدیم خواهند کرد. به لطف مهمانان سرشناس این پیست، اتاق های رویایی زیادی در این محل وجود دارد. با 4 هزار یورو می توانید در یک سوئیت رویال اقامت داشته باشید و شبی رویایی برای خود بسازید.

منبع: کجارو
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2013

به "لوکس ترین پیست های اسکی دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "لوکس ترین پیست های اسکی دنیا را بشناسید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکس ترین پیست های اسکی دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید