شرایط پذیرش دانشجویان در دوره دکتری سخت تر شد

به گزارش بانوی ایران، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم از تصویب نهایی آیین نامه ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این وزارتخانه اطلاع داد و گفت: با تصویب این آیین نامه شرایط و شاخص های پذیرش در دوره دکتری دانشگاه ها سخت تر می گردد.

شرایط پذیرش دانشجویان در دوره دکتری سخت تر شد

دکتر محمدرضا آهنچیان در گفت وگو با بانوی ایران ضمن بیان این مطلب گفت: یکی از مهمترین آیین نامه های وزارت علوم که اخیرا به دانشگاه ها ابلاغ شده آیین نامه یکپارچه سازی آموزش عالی است که در حال حاضر به دانشگاه ها ابلاغ شده و این مراکز در حال اجرایی کردن آن هستند.

وی در ادامه با اشاره به تصویب نهایی طرح ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری در کشور، گفت: در حال حاضر این آیین نامه به منظور اجرا به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده و بر اساس آن شاخص ها و شرایط پذیرش دانشجویان دکتری در کشور اصلاح خواهد شد. مثلا در گذشته یک دانشگاه برای راه اندازی دوره دکتری ملزم به داشتن سه دوره دانش آموختگی بود که با تصویب این طرح، تعداد این دوره ها به 5 دوره افزایش یافته است.

دکتر آهنچیان اعلام کرد: فاز اول طرح ساماندهی دوره های تحصیلی در وزارت علوم اجرایی شده و با تصویب طرح فوق، شرایط پذیرش دوره های دکتری سخت تر شده و دانشگاه هایی که بخواهند دوره های جدید دکتری راه اندازی نمایند با محدودیت روبرو خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ظرفیت پذیرش دانشجویان دوره دکتری سالیانه تعداد 24 هزار نفر است و در سال نیز حدود 20 هزار دانشجوی دکتری فارغ التحصیل می شوند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در سرانجام گفت: بر اساس تصمیم این وزارتخانه شرایط پذیرش در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز تغییر خواهد نمود و در این راستا ساماندهی آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره ارشد در دست آنالیز است و قبل از سرانجام سال اجرایی می گردد. اما آیین نامه ساماندهی دوره کارشناسی تا اواخر بهار سال آینده تدوین و ابلاغ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 130

به "شرایط پذیرش دانشجویان در دوره دکتری سخت تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پذیرش دانشجویان در دوره دکتری سخت تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید