راهی روشن به آینده موسیقی ایران

به گزارش بانوی ایران، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیامی را منتشر کرد.

راهی روشن به آینده موسیقی ایران

در متن پیام صالحی آمده است: فرهنگ و هنر امروز، نمایانگر پیشینۀ فرهنگی بومی در تعامل با تحولات و جریان ­های فرهنگی معاصر است. موسیقی ما نیز که برگرفته از قرن­ ها و سال­ ها همزیستی و همراهی فرهنگ­ ها، آداب و باورهای متنوع و هویت اجتماعی مردم این سرزمین است، به پشتوانۀ گذشتۀ درخشان و فروزان در مسیر پُرشتاب جهان معاصر، پایدار و پوینده پیش می رود.

شایستگی و توانمندی نوجوانان و جوانانِ ایران­ زمین در هنرِ موسیقی در پرتو اندیشه و تجربۀ پیشکسوتان و هنرمندان نشانی از پایندگی و بالندگیِ موسیقیِ روستاها و شهرهای ایران زمین است.

جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، عرصۀ گشایش و نمایش استعدادهای جوان و نیز نقش استادان و هنرمندانِ موسیقی در آموزش و تقویت انگیزه و تکاپوی ایشان است. جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، راهی روشن به آیندۀ موسیقی ایران است و به شایستگی می تواند هویت و فرهنگ ما را در جهان نشان دهد.

نقش فعالانه و همدلانۀ استادان و هنرمندان در این جشنواره تأثیرگذار و شایستۀ سپاس است و امیدوارم دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان فرصت های تقویت و توسعۀ موسیقی جوان را گسترش بخشد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 5 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 10

به "راهی روشن به آینده موسیقی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی روشن به آینده موسیقی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید