دومین شرکت کشتی رانی به قرارداد خود با شرکت نفت ونزوئلا پایان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، طبق گفته یک منبع مطلع و مستندات داخلی، دومین شرکت کارگزاری کشتی رانی به شرکت ملی نفت ونزوئلا گفت که به علت تحریم های آمریکا، به قرارداد چارتری نفتکش های خود با این کشور انتها می دهد.

دومین شرکت کشتی رانی به قرارداد خود با شرکت نفت ونزوئلا پایان داد

شرکت آمریکایی مک کوئیلینگز، که چهار نفتکش را به صورت قراردادی در اختیار شرکت ملی نفت ونزوئلا قرار داده بود، در خاتمه دادن به قرارداد خود با ونزوئلا، به شرکت آلمانی پیمانکاری نفتکش، برنارد شولته ملحق شد که 25 نفتکش خود را در اختیار شرکت ملی نفت ونزوئلا قرار داده بود.

دولت آمریکا از ماه ژانویه تحریم هایی را بر علیه ونزوئلا اعمال کرد تا درآمد نفتی دولت رئیس جمهور نیکلاس مادورو را محدود کند. آمریکا و 50 دولت دیگر، مادورو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی شناسند.

خروج این دو شرکت بزرگ خدمات کشتی رانی از ونزوئلا، توانایی کشور برای عرضه نفت خام خود در بازارهای بین المللی را به شدت کاهش می دهد.

طبق مستندات رسیده به رویترز، مک کوئیلینگز تا زمان برداشته شدن تحریم های خزانه داری آمریکا، در هیچ فعالیت کارگزاری کشتی رانی و خدمات چاتری مرتبط به شرکت ملی نفت ونزوئلا، شرکت نخواهد کرد.

مک کوئیلینگز در بیانیه خود گفت: ما به دور از مشکل کشتی رانی می کنیم و دیگر یک بشکه هم از آنجا منتقل نخواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 173

به "دومین شرکت کشتی رانی به قرارداد خود با شرکت نفت ونزوئلا پایان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین شرکت کشتی رانی به قرارداد خود با شرکت نفت ونزوئلا پایان داد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید