دشواری خرید آپارتمان های میان متراژ در تهران

به گزارش بانوی ایران، اگرچه همچنان خرید واحدهای نقلی در بازار مسکن بیشتر از هر گروه متراژی دیگری هوادار دارد، اما حضور پررنگ متقاضیان تبدیل به احسن در بازار مسکن سبب شده تقاضای خرید واحدهای میان متراژ نیز افزایش قابل توجهی داشته باشد.

دشواری خرید آپارتمان های میان متراژ در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، آنالیز آخرین تحولات بازار مسکن و تحقیق از شرایط بازار در محله های مصرفی تهران حکایت از آن دارد که اقبال به خرید واحدهای مسکونی در محدوده متراژی 70 تا 100 مترمربع نسبت به پاییز افزایش یافته است. هرچند مثل همه نواحی بازار مسکن، بخشی از تقاضای خرید در این محدوده متراژی متعلق به سرمایه گذاران ملکی است اما تحقیق میدانی از حجم بالای تقاضای تبدیل به احسن در بازار مسکن حکایت دارد. این گروه فروشندگان واحدهای کوچک متراژ و اغلب یک خوابه در بازار مسکن هستند که قصد دارند واحدهای میان متراژ دو خوابه خریداری نمایند.

آنالیز شرایط فایل های موجود در موتورهای جست وجوی آگهی ملکی حکایت از آن دارد که تعداد آپارتمان های میان متراژ دو خوابه کم نیست اما با توجه به سالخوردگی بسیاری از این فایل ها، خرید ایده آل در بازار برای گروهی از متقاضیان میسر نیست. با وجود مساله محدودیت بودجه ای، همچنان عده ای از متقاضیان خرید ترجیح می دهند آپارتمان هایی با سن بنای یک رقمی خریداری نمایند و بلافاصله در آن ساکن شوند. اما فایل سرپا با سن بنای کم در بازار محدود است و بسیاری از فایل های 15 سال ساخت به بالا نیازمند بازسازی هستند و این موضوع روند جست وجوی خریداران واحدهای میان متراژ را قدری طولانی نموده است. در عین حال نگاهی به فایل های موجود با متراژ 70 تا 100 مترمربع در بازار مسکن حکایت از آن دارد که دامنه انتخاب وسیعی در محله های مختلف برای متقاضیان خرید این واحدها وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2249

به "دشواری خرید آپارتمان های میان متراژ در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشواری خرید آپارتمان های میان متراژ در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید