تور یونان: دره پروانه ها، یونان

به گزارش بانوی ایران، دره پروانه ها یا Petaloudes در کشور یونان واقع است. این دره پس از سرانجام فصول بارانی و در اواخر ماه مه، میزبان هزاران پروانه از گونه Jersey Tiger Moth است. این پروانه های زیبا تمامی این منطقه را چون پتویی ظریف و زیبا می پوشانند.

تور یونان: دره پروانه ها، یونان

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

در طول فصل های بارانی سال، این پروانه ها که در مرحله لاروی و در پیله به سر می برند، در بیشه زارهای مدیترانه ای زندگی می نمایند و از شاخ و برگ درختان تغذیه می نمایند. در سرانجام فصل های مرطوب، این پیله ها به پروانه تبدیل می گردد. همین که فصول گرم سال از راه می رسد، پروانه ها مهاجرت می نمایند. این پروانه ها در طول شب سفر می نمایند و در پی رطوبت و مسیرهای آب به این دره می رسند. این پروانه ها جذب رایحه درختان شیرین ژد این دره می شوند. زمانی که به مقصد می رسند روی شاخه های درختان، صخره ها و هر سطح مناسب دیگری مسکن می گزینند.

این پروانه ها تمام تابستان را در زیستگاه خنک و مرطوب این دره می گذرانند. سپس در آخرین هفته های ماه آگوست و سپتامبر، جفت گیری می نمایند. بیشتر پروانه های ماده از این دره پرواز می نمایند تا در محیطی امن و مناسب، تخم ریزی نمایند. آنها معمولا فضاهای میان بوته ها و درختان را ترجیح می دهند و بعد از تخم ریزی می میرند. نوزادان پروانه ها در فصل بهار از پیله خود بیرون می آیند و در محیط اطراف پخش می شوند. این لارو ها در ماه ژوئن به یک پروانه کامل تبدیل می شوند. گرما و رایحه دل انگیز درختان، آنها را به سوی دره می کشاند و این چرخه همیشه تکرار می گردد.

متاسفانه بازدید از این دره برای گردشگران آزاد است و این مسئله موجب شده تا جمعیت این پروانه های زیبا با آسیب و خطرات جدی روبه رو گردد. این نوع از پروانه ها غذا نمی خورند؛ در واقع با ذخیره غذایی که در مراحل قبلی زندگیشان ذخیره نموده اند، تغذیه می نمایند. مزاحمت هایی که گردشگران ایجاد می نمایند از جمله دست زدن یا پراندن پروانه ها، آنها را مجبور می نماید تا مکررا از محل استراحت خود پرواز نمایند. این فعالیت ها میزان قابل توجهی از انرژی پروانه ها را به مصرف می رساند؛ بدون اینکه فرصت جایگزین کردن آن را داشته باشند. بسیاری از پروانه ها تمام انرژی خود را از دست می دهند و قبل از اینکه بتوانند دوباره آن را فراوری نمایند، می میرند.

بنابراین به گردشگران توصیه می گردد که هنگام بازدید از این محیط، مزاحمتی برای پروانه ها ایجاد ننمایند یا صدای بلندی ایجاد ننمایند.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2008

به "تور یونان: دره پروانه ها، یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان: دره پروانه ها، یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید