حاجی بابایی: اگر اروپایی ها روال فعلی را ادامه دهند جمهوری اسلامی باید گام چهارم و پنجم را هم بردارد

به گزارش بانوی ایران، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به وقت کشی اروپایی ها در خصوص برجام گفت: اگر قرار باشد اروپایی ها بر این منوال حرکت نمایند، جمهوری اسلامی باید گام چهارم و پنجم را هم بردارد.

حاجی بابایی: اگر اروپایی ها روال فعلی را ادامه دهند جمهوری اسلامی باید گام چهارم و پنجم را هم بردارد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در تبادل نظر با خبرنگار سیاسی خبرنگاران، با اشاره به اظهارات سه کشور حاضر در برجام مبنی براینکه در صورت تداوم کاهش تعهدات ایران، اروپا از این توافقنامه خارج خواهد شد، گفت: متاسفانه اروپایی ها نه می توانند نقش مثبت را ایفا نمایند نه نقش منفی. از سوی دیگر اروپا وزن خود را در تصمیمات جهانی از دست داده است.

وی ادامه داد: روزی که آمریکا از برجام بیرون رفت، اروپایی ها به امید آنکه در آینده بتوانند ترامپ را برای برگشت به این توافق مجاب نمایند در این راستا حرکت کردند اما بعدها اعلام کردند که توانایی ایستادن در برابر ترامپ را ندارند و حاضر نیستند اقتصاد اروپا را به این موضوع گره بزنند و منافعشان را به خاطر ایران در ارتباط با آمریکا نادیده بگیرند اما به محض اینکه نوبت به اقدامات جمهوری اسلامی رسید و بیش از یک سال مسامحه، سهل انگاری، از دست دادن وقت و میدان دادن به ترامپ درصدد اقدامات متقابل بر آمد با تهدیدات غربی ها روبرو شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه به نظر می رسد اروپایی ها با این اظهارات می خواهند نوعی اظهار وجود نمایند، گفت: اروپا میخواهد با چنین سخنانی هویت خود را حفظ کند وگرنه اگر قرار باشد اروپایی ها بر این منوال حرکت نمایند، جمهوری اسلامی باید گام چهارم و پنجم را هم بردارد.

وی در خاتمه اعلام نمود: اگر اروپایی ها و آمریکا رفتار خود را اصلاح نمایند و ایالات متحده به برجام برگردد آن وقت راهی وجود خواهد داشت، در غیر این صورت و با این گفتمان و برخوردها جمهوری اسلامی ایران تسلیم نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 421

به "حاجی بابایی: اگر اروپایی ها روال فعلی را ادامه دهند جمهوری اسلامی باید گام چهارم و پنجم را هم بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی بابایی: اگر اروپایی ها روال فعلی را ادامه دهند جمهوری اسلامی باید گام چهارم و پنجم را هم بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید