جشن گل در تایلند کی برگزار می گردد؟

به گزارش بانوی ایران، جشن گل در تایلند

همه چیانگ مای تایلند را به رز شمال می شناسند، شهری که در اوایل فوریه (اواسط بهمن) و همزمان با خاتمه فصل سرما به شهری پر از گل های خوشبو و رنگارنگ تبدیل می گردد. هر سال در هفته اول فوریه به مانند سال های قبل گل های زیادی در شهر کاشته می شوند و فرشی از گل های تماشایی را در پارک های عمومی و دیگر قسمت های شهر پدید می آورند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا با جشن گل تایلند آشنا شوید.

جشن گل در تایلند کی برگزار می گردد؟

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به هر سمت که نگاه کنید ردیفی از گل های داوودی زرد و سفید، گل محمدی، ارکیده های صورتی و بنفش، … را می بینید که رنگ و بویی خاص به شهر بخشیده اند. تمرکز جشن گل بیشتر روی باغ عمومی سوآن بوآک هاد است، پلیس خیابان منتهی به این پارک را می بندد تا غرفه های پر از گل های رنگارنگ و جورواجور برپا شوند و شهر را پر از زیبایی نمایند. از همان خیابان می توانید به سمت پارک پیاده بروید و از دیدن گل ها که در کنار حوض ها و پل ها به زیبایی چیدمان شده اند غرق هیجان و لذت شوید.

در هنگام این جشن پارک کاملا تغییر شکل می دهد و به نمایشگاهی از گل ها، درختان مینیاتوری و ارکیده های معروف تایلندی تبدیل و همه قسمت های پارک مزین به چیدمان زیبایی از گل ها می شوند. در داخل این پارک گل های زیبایی را می بینید که در جزئیات چشم نوازی به نمایش در آمده اند، استشمام عطر و بوی گل حس تازگی و طراوت را در وجودتان بیدار می نماید و وادارتان می نماید جایی در کنار گل ها بر روی نیمکت بنشینید و مدت ها از دیدن این همه زیبایی و طراوت لذت ببرید. در گوشه ای از پارک غرفه های نمایش آغاز می گردد، در این غرفه ها با گیاهان و گل های متنوع و خوشبویی روبرو می شوید که تنوع و زیبایی شان شما را شگفت زده می نماید. این غرفه ها فقط به خاطر همین فستیوال گل برپا شده اند و فقط با پیاده روی در طول پارک می توانید از آن دیدن کنید. در پارک صندلی هایی هم وجود دارد که باغ های کشورهای اطراف را به صحنه کشیده اند و یا محصولات گل و گیاهی را می فروشند.

جشنواره گل چیانگ مای یکی از سه واقعه مهمی است که هر سال به مدت سه روز در چیانگ مای انجام می گردد و آنقدر بزرگ و باشکوه است که بعد از جشن سونگکران و لویی کراتونگ سومین جشن مهم تایلند به حساب می آید. دراین جشن دیدن حدود 20 رژه باشکوه که در آن همه چیز با انواع و اقسام گل های رنگارنگ و خوشبو تزئین شده اند را نباید از دست دهید. این رژه خیره نماینده از کنار پل ناراوات در رودخانه پینگ آغاز می گردد و تا دروازه این خیابان ادامه پیدا می نماید.

منبع: festivalsofthailand.com و chiangmaibest.com

منبع: الی گشت
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 347

به "جشن گل در تایلند کی برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن گل در تایلند کی برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید