فراوری فیلم با موضوع فاصله گذاری اجتماعی توسط سازمان دانش آموزی فارس

به گزارش بانوی ایران، خبرنگاران/فارس رئیس سازمان دانش آموزی فارس از فراوری یک فیلم کوتاه با موضوع فاصله گذاری اجتماعی توسط این سازمان اطلاع داد.

فراوری فیلم با موضوع فاصله گذاری اجتماعی توسط سازمان دانش آموزی فارس

محسن کلاری سه شنبه 19 فروردین به بانوی ایران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور به منظور قطع زنجیره ویروس، فیلمی با این مضمون و با استفاده از مهارت های پیشتازان توسط کارگردان جوان و پرتلاش و عکاس خبرگزاری پانا فراوری و در فضای مجازی منتشر شد.

کلاری گفت: در این فیلم دانش آموز پیشتاز پس از تدبیر و تفکر در شرایط فعلی و آگاهی یافتن از شرایط موجود با استفاده از مهارت های تشکیلاتی گره و چوب بندی خلاقیت به خرج داده و همگان را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی دعوت می نماید.

او در مورد تاثیر این فیلم درجامعه گفت: پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی شاهد تصاویری از رعایت فاصله گذاری اجتماعی به شیوه ای که در فیلم آموزش داده شد بودیم و این یک نکته مثبت برای سازمان دانش آموزی محسوب می گردد؛ همیشه مهارت های این سازمان منشا تحولات در جامعه و به ویژه در بین دانش آموزان بوده است.

کارگردان این فیلم کوتاه نیز هدف خود از ساخت این فیلم را دغدغه مندی هر فرد نسبت به سلامت افراد و محیط پیرامون خود، تاثیر مثبت اعمال و رفتار ما بر دیگران برشمرد و اضافه کرد: سازمان دانش آموزی سالانه زمان و هزینه بسیاری را برای تربیت دانش آموزان و آموزش مهارت های اجتماعی صرف می نماید و دانش آموزان پیشتاز این سازمان به حق متفاوت از سایر هم کلاسی های خود در شرایط مختلف اجتماعی هستند و به اعتقاد من این نسل از دانش آموزان که مهارت های اجتماعی را به خوبی فراگرفته اند می توانند در ساختن آینده ای بهتر برای خود و جامعه پیروز باشند.

امین جوکار اضافه کرد: به همین دلیل و با توجه به شیوع ویروس ایده ساخت این فیلم با یاری یکی از دانش آموزان پیشتاز و اولیای او و با حمایت های مهندس کلاری رئیس محترم سازمان دانش آموزی فارس به ذهن ما رسید که خوشبختانه فیلم به خوبی ساخته شد و پس از انتشار آن در فضای مجازی، نیز شاهد رفتارهای مشابه آنچه در فیلم آموزش داده شد از سوی اماکن عمومی چون نانوایی ها و فروشگاه ها بودیم.

این کارگردان جوان شیرازی با اشاره به اینکه در موقعیت های مختلف اجتماعی و به ویژه شرایط کنونی تک تک افراد در قبال یکدیگر مسوول هستند، گفت: عموم مردم باید این مسوولیت عظیم اجتماعی را که بردوش دارند درک نمایند تا با در خانه ماندن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به زودی شاهد قطع زنجیره کرونا ویروس در کشور و دنیا باشیم و شرایط به حالت طبیعی خود بازگردد.

به گزارش بانوی ایران، جوکار تا به امروز کارگردانی تئاتر نموده و در ساخت فیلم مستند و کلیپ فعالیت داشته این دومین تجربه او از ساخت فیلم جدی و مسائل اجتماعی روز جوانان و خانواده هاست است، نخستین فیلم او نیز با عنوان گیم اور در زمینه آثار مخرب بازی های کامپیوتری بر جوانان بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 960

به "فراوری فیلم با موضوع فاصله گذاری اجتماعی توسط سازمان دانش آموزی فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری فیلم با موضوع فاصله گذاری اجتماعی توسط سازمان دانش آموزی فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید