توسعه کسب وکارهای فضاپایه درسال99شتاب می گیرد

به گزارش بانوی ایران، رئیس سازمان فضایی ایران، سال 99 را سال شتاب بخشی به توسعه کسب و کارهای فضاپایه با توسعه مراکز نوآوری مطرح نمود.

توسعه کسب وکارهای فضاپایه درسال99شتاب می گیرد

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، مرتضی براری در توئیتر نوشت: سال آینده، سال شتاب بخشی به توسعه کسب و کارهای فضاپایه با توسعه مراکز نوآوری خواهد بود.

وی با اشاره به 3 گام اساسی سازمان فضایی ایران برای کاربردی کردن صنعت فضایی، گفت: تامین داده های ماهواره ای با قابلیت دریافت آنلاین از 12 ماهواره و با دقت بالا، مرکز آرشیو و پردازش داده های ماهواره ای و پلتفرم ارائه سرویس به کسب و کارهای فضاپایه، 3 گام اجرای این هدف محسوب می شود.

رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به 3 جریان مهم در شکل دهی به اکوسیستم استارت آپ های فضاپایه در دنیا نیز تاکید کرد: افزایش تعداد و حجم سرمایه گذاری صندوق های خطرپذیر (VC) در دنیا، سودآوری ثابت و پایدار حوزه فضایی برای سرمایه گذاران و نیز تبدیل ذی نفعان دولتی به عنوان یکی از بزرگترین مشتریان بالقوه خدمات استارت آپ های فضاپایه، باعث شکل گیری استارت آپهای فضاپایه شده است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه خدمات فناورانه در راستای حل چالش های کشور، نیاز دستگاه های اجرایی است و بودجه مورد نیاز نیز برای آن وجود دارد، گفت: مساله اصلی در کشور ما ایجاد ارتباط دوسویه میان دستگاههای اجرایی و استارت آپ ها و ایجاد نیاز به خدمات خلاقانه آنها است که این مساله حتی باعث صرفه جویی در منابع آنها خواهد شد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 898

به "توسعه کسب وکارهای فضاپایه درسال99شتاب می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کسب وکارهای فضاپایه درسال99شتاب می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید