تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت 6 ماه

به گزارش بانوی ایران، تهران (پانا) - معاون اقتصادی رییس جمهوری از موافقت تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت 6 ماه (تا پایان شهریورماه 1400) با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از تولید خبر داد.

تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت 6 ماه

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محمد نهاوندیان گفت: بر اساس مصوبه سال گذشته ستاد ملی کرونا، مهلت های معین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی تا آخر سال 1399 خاتمه می یافت.

وی تاکید کرد: با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، موضوع در دستور کار کارگروه آثار اقتصادی مقابله با کرونا قرار گرفت و در جلسه هفته قبل کارگروه، پس از بررسی و با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تاکید شد این تمدید به منظور پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال انجام شود.

معاون اقتصادی رییس جمهوری اضافه کرد: بنابراین موضوع در جلسه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و با موافقت اعضا، تاریخ های معین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت 6 ماه تمدید شد تا واحدهای تولیدی با شرایط مطلوب تری نسبت به تسویه بدهی اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس قانون مذکور، اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر 500 میلیون تومان و بنگاه های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر 2 میلیارد تومان در رشته فعالیت های تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند، همچنین جریمه تأخیر این تولیدکنندگان بخشوده شده و بدهی آنان بر اساس نرخ قرارداد اولیه و به صورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می شود.

نهاوندیان ادامه داد: تولیدکنندگانی مشمول تسهیلات این قانون هستند که بخواهند بدهی غیرجاری خود را به صورت نقدی تسویه کنند، دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت برای پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت های معین شده در این قانون اقدام کند.

وی در خاتمه گفت: بر اساس مصوبه های ستاد اقتصادی دولت که به دستگاه ها ابلاغ شده، رفع موانع تولید و پشتیبانی از این بخش در دستور کار ستاد قرار گرفته و همه پیشنهادهای دستگاه ها و بخش خصوصی و تعاونی، در جهت مانع زدایی و پشتیبانی از تولید برای تصویب در هیات دولت و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حال جمع بندی نهایی است و اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1628

به "تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت 6 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت 6 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید