خبرنگاران تهدید سناتورهای جمهوریخواه به رای ندادن به کابینه بایدن

به گزارش بانوی ایران، تهران- خبرنگاران- شماری از سناتورهای جمهوریخواه با ناراضی بودن از نحوه چیدمان کابینه بایدن، تهدید کرده اند که آنان بعد از انتها مراسم تحلیف رییس جمهوری جدید به وزرای معرفی شده به مجلس سنا رای نخواهند داد.

خبرنگاران تهدید سناتورهای جمهوریخواه به رای ندادن به کابینه بایدن

به گزارش بامداد چهارشنبه خبرنگاران از دیلی میل، سناتورهای جمهوریخواه تام کاتن از ایالت آرکانزاس و سناتور جان کورنین از ایالت تگزاس در پیام های توییتری هر یک نارضایتی خود از نحوه انتخاب نامزدهای جوبایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا در وزارت خانه های دفاع، خارجه، امنیت داخلی و مدیر دفتر هماهنگی و بودجه را اعلام کردند.

سناتور کورنین در پیام توییتری با اشاره به وابستگی های اقتصادی برخی نامزدهای کابینه بایدن نوشت: مجلس سنا مجبور نیست تا هرکس را تایید کند.

تاک کاتن دیگر سناتور جمهوریخواه نیز در پیام توییتری نوشت: بایدن گفت که او می خواهد کشور را متحد کند، اما او یک تیم امنیت ملی انتخاب کرده است که در برابر چین ضعیف است.

جو بایدن روز سه شنبه به طور رسمی، جانت یلن را برای وزارت خزانه داری، نیرا تاندن برای مدیریت دفتر بودجه کاخ سفید، والی ادیمو معاون خزانه داری، سسیلی روز رئیس شورای مشاوران اقتصادی ، جرد برنستین و هیثر بوشی را بعنوان اعضای شورای مشاوران اقتصادی معرفی کرد.

یلن در حال حاضر استاد دانشگاه کالیفرنیا و یک کارشناس ارشد و رئیس انجمن اقتصادی آمریکا است. او یکی از اعضای آکادمی آمریکایی هنر و علوم، شورای روابط خارجی، گروه استراتژی اقتصادی موسسه آسپن، گروه 30 و عضو موسس شورای رهبری اقلیمی است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز پیشتر احتمال داده بود که بایدن یک گام تاریخی برداشته و برای اولین بار یک زن را به عنوان وزیر دفاع آمریکا منصوب کند.

این خبرگزاری نوشت که مقام های آمریکایی و ناظران سیاسی میشل فلورنوی از چهره های میانه رو پنتاگون را مهمترین گزینه بایدن برای تصدی وزارت دفاع آمریکا می دانند.

تمامی این مهره چینی ها در حالی رخ می دهد که با پیروزی نامزد دموکرات ها در انتخابات 13 آبان، برای نخستین بار یک زن به معاونت رئیس جمهوری آمریکا برگزیده شد.

بایدن پس از انتها رقابت های درون حزبی و زمانی که به عنوان گزینه اصلی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ معرفی گشت، سناتور کامالا هریس و از رقبای هم حزبی خود را به عنوان معاونت ریاست جمهوری برگزید.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1414

به "خبرنگاران تهدید سناتورهای جمهوریخواه به رای ندادن به کابینه بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تهدید سناتورهای جمهوریخواه به رای ندادن به کابینه بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید