بهره وری نیروی انسانی عامل ارتقای سودآوری در صنعت بیمه

به گزارش بانوی ایران، مدیران شرکت های بیمه با ارتقاء بهره وری نیروی انسانی می توانند زمینه های ارتقای سودآوری در خود را فراهم کنند.

بهره وری نیروی انسانی عامل ارتقای سودآوری در صنعت بیمه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، رییس پژوهشکده بیمه ضمن بیان مطلب فوق، در هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد منابع انسانی، خاطرنشان کرد: بهره وری نیروی انسانی در صنعت بیمه با استفاده از چرخه مدیریت بهره وری؛ برنامه ریزی برای تغییر، اجرای برنامه، نظارت و اصلاح مستمر و پیوسته امکان پذیر است.

دکتر حمید کردبچه با بیان اینکه برای محاسبه بهره وری چه در شکل بهره وری کلی عوامل تولید و چه در شکل بهره وری جزیی عوامل تولید مانند بهره وری سرمایه به اطلاعاتی مورد نیاز است که متأسفانه تولید نمی شود و دراختیار نیست، در این رابطه اشاره نمود اطلاعاتی که امروز در شرکتها برای تحلیل عملکرد استفاده میشود مبتنی بر نماگرهای اقتصادی هستند. اگرچه این اطلاعات بسیار مهم بوده و برای ارزیابی عملکرد اقتصادی شرکتها از اهمیت ویژه ای برخوردارند، اما برای محاسبه بهره وری کفایت نمیکنند.

بر این اساس پژوهشکده بیمه تولید و انتشار نماگرهای اقتصادی که می توانند مجموعه اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه بهره وری شرکتهای بیمه ای را در اختیار قراردهند را در دستور کار قرار داده و به زودی این نماگرها برای 25 شرکت بازار سرمایه برای چند سال اخیر منتشر میشوند. اطلاعات ستانده شرکتها، ارزش افزوده شرکتها، هزینه های واسطه و جریان وجوه مهمترین اطلاعات در این رابطه هستند که با استفاده از آنها محاسبه شاخص هایی مانند بهره وری امکانپذیر خواهند بود.

در ادامه وی تصویری از بهره وری نیروی انسانی شرکتهای بیمه که بر اساس برآوردهای اولیه از نتایج اطلاعات تولید شده مذکور محاسبه شده بود را ارائه نمود. براساس این نتایج پایین بودن بهره وری نیروی انسانی و توان بالقوه برای بهبود آن مورد اشاره قرار گرفت.

در این خصوص ایشان به توجه شرکت ها به راه اندازی چرخه بهره وری برای ارتقاء بهره وری که در نهایت موجب افزایش سودآوری تنها خواهد شد توصیه نمودند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1494

به "بهره وری نیروی انسانی عامل ارتقای سودآوری در صنعت بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره وری نیروی انسانی عامل ارتقای سودآوری در صنعت بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید