بندیکت کامبربچ فیلم دکتر استرنج را با شرلوک هولمز مقایسه می کند

به گزارش بانوی ایران، بندیکت کامبربچ، ستاره فیلم دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی، نقش خود در نقش استیون استرنج را با یکی دیگر از شخصیت های قبلی اش، یعنی شرلوک هولمز مقایسه نموده است.

بندیکت کامبربچ فیلم دکتر استرنج را با شرلوک هولمز مقایسه می کند

در این فیلم که قرار است دنباله روی وقایع مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست باشد، کامبربچ دوباره به این فرنچایز بازگشته تا در نقش استاد هنرهای عرفانی، دکتر استرنج، به ایفای نقش بپردازد. هنوز هیچ چیزی در رابطه با داستان فیلم گفته نشده و همین امر منجر به برآورد های زیادی در رابطه با این موضوع شده که چه کسی یا چه چیزی می تواند در محدوده این داستان چند بعدی جای گیرد.

قطعا الیزابت اولسن در کنار کامبربچ به ایفای نقش خواهد پرداخت و در نقش واندا ماکسیموف که با نام اسکارلت ویچ نیز شناخته می گردد نقش آفرینی خواهد کرد. علاوه براین چیویتل اجیوفور، بندیکت وانگ، خوچیتل گومز و ریچل مک آدامز نیز در این فیلم حضور خواهند داشت.

کامبربچ قبل از پیوستن به دنیای سینمایی مارول، در نقش های برجسته زیادی بازی کرده است که از جمله آن ها می توان به داستان های کارآگاهی محبوب شرلوک هولمز اشاره کرد. او در این سریال در کنار مارتین فریمن به ایفای نقش پرداخته که در دنیای مارول نیز با او همکاری کرده است و در این سریال نقش جان واتسون را بر عهده داشت. این سریال به مدت 4 فصل ادامه پیدا کرد و بسیاری آن را یکی از نقش های مشخص نماینده ای می دانند که زندگی حرفه ای کامبربچ را متحول کرده است.

این ستاره پیش تر نیز خاطرات شیرین دوران حضور در نقش شرلوک را بازگو کرده و مکررا به موفقیت بی نظیر سریال اشاره کرده است و بارها اذعان داشته که هرگز انتظار نداشت این سریال تا به این حد موفقیت آمیز باشد. اما حال، کامبربچ یک گام فراتر رفته و دو شخصیت اصلی این دو سریال را با هم مقایسه کرده و به ذکر شباهت های بین این دو کاراکتر پرداخته است. شباهت هایی که باعث شده بازی در نقش دکتر استرنج برایش راحت تر باشد.

کامبربچ اخیرا به تبلیغ آخرین فیلم خود به نام قدرت سگ پرداخته و در مورد دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی نیز صحبت هایی را عنوان کرده و به تشریح این کاراکتر پرداخته و گفته که دکتر استرنج مردم را مسبب مشکلاتی می داند که باید حلشان کند. این ستاره سریال شروک هولمز در ادامه سخنانش اضافه کرد که هم در مورد استرنج و هم هولمز باید گفت که نمی توان خصوصیات انسانی و بینش آن ها را درک کرد و تمرکز اصلی هر دو شخصیت بیشتر بر روی حل پرونده و یا دشواری های جراحی است. پس از آن کامبربچ توضیح می دهد که چگونه این ویژگی ها در نهایت به رابطه نافرجام استرنج با کریستین پالمر (با بازی مک آدامز) و خداحافظی دردناکشان ختم می گردد.

قطعا اندکی از رنگ و بوی کاراکتر شرلوک هولمز در دکتر استرنج قابل مشاهده است چرا که او نیز مردم را به وجود آورنده مشکلاتی می دید که باید به روشی بسیار شبیه به روش شرلوک هولمز حل شوند. در واقع گویا هیچ کدام از این دو شخصیت از احساسات انسانی بهرهای نبرده اند. همه چیز به حل پرونده و سختی های عمل جراحی بازمی گردد. همین ویژگی ها باعث می گردند که کاراکتر هولمز و دکتر استرنج در نقش خود بدرخشند. البته قطعا هر کدام از این شخصیت ها داستان متفاوتی دارند و لذا صحبت کردن در مورد آن ها به مصاحبه های جداگانه ای نیاز دارد اما شخصیت هایشان بی شباهت نیست.

کامبربچ در ادامه سخنانش اضافه کرد: من تصور می کنم تنها چیزی که سبب تحول کاراکتر دکتر استرنج شد از دست دادن کریستین بود. در واقع در آن لحظه بود که او متوجه شد می توانست آینده بهتری داشته باشد و همین امر سبب شد که بذر داستان کاشته گردد. اما حق با شماست. شاید این فقط بخشی از وجود اوست و بخش دیگر او را کاراکتری تشکیل می دهد که می تواند با موجودات و ارواح و هر چیز دیگری که به سمتش می آید به خوبی هماهنگ گردد و به همین دلیل است که می تواند یک انتقام جوی ایده آل باشد.

کامبربچ در طول تلاش های تبلیغاتی اخیر خود به طور مفصل درباره دوران حضورش در نقش دکتر استرنج صحبت کرده است و پیش تر نیز این جادوگر را با مرد آهنی رابرت داونی جونیور مقایسه کرده بود. این بازیگر به این موضوع اشاره کرد که چگونه هر دوی این شخصیت ها اجازه می دهند که حس ششمشان تصمیم گیرنده باشد. ویژگی ای که در هولمز نیز به وضوح قابل مشاهده است. بسیاری احساس کرده اند که دنیای سینمایی مارول پس از مرگ غم انگیز مرد آهنی در فیلم انتقام جویان: خاتمه بازی در حال آماده نمودن دکتر استرنج است تا بتواند مسئولیت های این کاراکتر را بر عهده بگیرد. در این راستا حتی کوین فایگی نیز دکتر استرنج را نقطه تعادل دنیای سینمایی مارول نامیده است.

در چندین جنبه از شخصیت شرلوک هولمز و دکتر استرنج می توان شباهت هایی را مشاهده نمود، بنابراین وقتی فردی که به ایفای نقش این کاراکترها پرداخته به این شباهت ها اشاره می کند قطعا همه چیز واضح تر به نظر می رسد. هنوز در مورد برنامه های آینده اش برای حضور در نقش شرلوک هولمز چیزی به زبان نیاورده و با بیان اینکه هرگز چیزی بر زبان نمی آورم بارقه ای از امید را در دل طرفدارانش ایجاد نموده که شاید دوباره بتوانیم شاهد حضور او در نقش این کاراکتر باشیم. در عین حال، مخاطبان می توانند کامبربچ را در نقش استیون استرنج مشاهده نمایند زیرا قرار است فیلم دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی در تاریخ 6 می در سینماها اکران گردد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2101

به "بندیکت کامبربچ فیلم دکتر استرنج را با شرلوک هولمز مقایسه می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندیکت کامبربچ فیلم دکتر استرنج را با شرلوک هولمز مقایسه می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید