بررسی شرایط سلامت از روی جرم گوشتان

به گزارش بانوی ایران، خراسان/ ویژگی های مواد داخل بدن مانند رنگ و تراکم ادرار، مدفوع، بزاق دهان و آب بینی و جرم گوش می تواند گویای برخی بیماری ها باشد. همه ما می دانیم که جرم گوش مانع از ورود و نفوذ زیاد باکتری ها و چرک و کثیفی به اعماق گوش می شود و از برخی علایم آن می توان به نکاتی درباره وضع سلامت پی برد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره ادامه مطلب را بخوانید:

بررسی شرایط سلامت از روی جرم گوشتان

حالت آبکی و رنگ مایل به سبز

اگر دچار تعرق شده اید، احتمالا ترشحات آبکی گوش نتیجه تعرقی است که به داخل گوش تان رفته و با جرم گوش ترکیب شده است اما اگر عرق نکرده اید و متوجه شدید که جرم آبکی گوش رنگ مایل به سبز یا زرد تیره دارد نشان دهنده عفونت گوش است.

چسبنده یا خشک

تحقیقات نشان می دهد جرم گوش در افراد ساکن آسیا، خشک است در حالی که مردم آفریقا یا اروپا جرم گوش مرطوب یا چسبنده دارند. این حالت، نوعی سازگاری ژنتیکی با آب و هواست.

بوی تند

بوی تند ترشحات گوش نشان می دهد که گوش میانی تان دچار عفونت شده است. اگر گوش میانی شما جرم بگیرد در حس تعادل شما هم اختلالاتی رخ خواهد داد، یا اگر گوش تان وزوز می کند یا حس می کنید که گرفته یا پر شده است حتما به پزشک مراجعه کنید.

ترشح غیرعادی

عفونت ها یا پارگی در پرده صماخ گوش می تواند باعث ایجاد کیست در گوش شود . کیست ها منجر به جمع شدن جرم و کثیفی در مجرای گوش می شود و کثیفی و روغن گوش به شکل قطره خارج می شود.

احساس گرفتگی

اگر جرم گوش تان تولید نشود، ممکن است دچار بیماری نادری به نام کراتیت شده باشید. در این شرایط جرم گوش به جای آن که به خودیِ خود از آن خارج شود، در داخل گوش جمع می شود.

پوسته پوسته شدن

به دنبال افزایش سن جرم گوش حالت پوسته پوسته بیشتری پیدا می کند. این حالت مشکل خاصی نیست .

خطر استفاده از گوش پاک کن

استفاده از گوش پاک کن جرم را عمیق تر و به درون گوش و نزدیک پرده گوش هدایت و فرایند پاک سازی گوش را کند می کند. از طرفی به پرده گوش آسیب می زند .

منبع: همگردی
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1041

به "بررسی شرایط سلامت از روی جرم گوشتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی شرایط سلامت از روی جرم گوشتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید