بازسازی و توسعه گسترده شبکه توزیع آب منطقه 22

به گزارش بانوی ایران، ساخت و سازهای گسترده در دهه های اخیر در منطقه 22 باعث شده تا شهروندان قبل از فراهم شدن امکانات ضروری از جمله تامین آب آشامیدنی و توسعه شبکه های آبی در این منطقه شاهد نابرابری در زمینه عرضه و تقاضا باشند. به همین دلیل شرکت آب و فاضلاب منطقه 3 برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان منطقه، به طور گسترده اقدام به بازسازی و توسعه شبکه آبرسانی نموده است.

بازسازی و توسعه گسترده شبکه توزیع آب منطقه 22

جهت دریافت خدمات برآورد هزینه بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

خبرنگاران- ثریا روزبهانی: مجری طرحهای آب و فاضلاب مناطق 21 و 22 تهران از بازسازی 20 هزار 327 متر شبکه توزیع آب با هدف ایجاد آب پایدار در محدوده آبفای منطقه 3 خبر می دهد و می گوید: اغلب ساکنان این منطقه به دلیل کم بودن فشار آب، برای رساندن آب شرب به طبقات بالاتر از پمپ استفاده می نمایند، چون بعضی از شهرک های مسکونی منطقه 22 از قدیم به صورت تعاونی و خودگردان ساخته شدهاند و به شبکه آب و فاضلاب شهری متصل نیستند، این مسئله مسائلی برای شهروندان ایجاد نموده است که کوشش می کنیم به مرور شبکه آبی آنها بازسازی و وارد مدار شرکت آب و فاضلاب شوند.

  • توسعه شبکه آبرسانی

علی خیراندیش مجری طرحهای آب و فاضلاب مناطق 21 و 22 تهران در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای رضایت شهروندان و ساکنان اشاره می نماید و می گوید: در سال گذشته شبکه توزیع آب در محدوده تحت پوشش نواحی چهارگانه شرکت آب و فاضلاب منطقه 3 تهران به ویژه در شهرکهای شهید باقری و شهرک شریف بازسازی شد. همچنین در ادامه این فعالیتها شبکه توزیع آب شهرکهای دیگری مانند شهرک شهید خرازی، بتاجا و بعضی محدوده های تحت پوشش غرب و شمال غرب این شرکت نیز با استفاده از لوله های مقاوم در برابر زلزله به شبکه اصلی وصل شد که طول آن به 13 هزار 251 متر می رسد. با این اقدامات بخش وسیعی از ساکنان منطقه 22 تهران از آب سالم بهداشتی پایدار برخوردار شده اند.

او به فرسوده بودن لوله های آبرسانی این محدوده اشاره می نماید و می گوید: شبکه توزیع آب این بخش ها بسیار قدیمی و از نظر نوع جنس لوله ها هم لوله ها پلی اتیلن و آذبست بوده است برای همین با توجه به تغییرات بافت مسکونی شهری در منطقه 22 و همچنین افزایش تراکم ساختمان ها، کارآیی لوله های موجود ضعیف بود طوری که ساکنان با کاهش فشار آب مصرفی روبرو می شدند. یا به علت فرسودگی شبکه، مدام این لوله ها میشکست و پرتی آب در این بخش بسیار بود که این امر با توجه به کمبود آب شرب سالم علاوه بر احتمال بروز آلودگی، آب مصرفی به هدر می رفت. از این رو با انجام عملیات بازسازی این مسائل برطرف شده است و در سال آینده این اقدامات تا تکمیل شبکه ادامه خواهد داشت.

  • اقدامات جدی برای مقابله با بحران کم آبی

علاوه بر بازسازی و توسعه شبکه آبرسانی، پروژه پایپ جکینگ (لوله رانی بدون حفر ترانشه) خط لوله خروجی مخزن شهید فلاحی برای تامین آب آشامیدنی پایدار پهنه غربی و جنوبی منطقه 22 در بخش های تحت پوشش این مخزن هم اجرا شده است. خیراندیش با بیان اینکه طرح اجرای خط لوله خروجی تصفیه خانه ششم تا مخازن زمینی منطقه 22 باهدف تامین آب آشامیدنی پایدار پهنه غربی و جنوبی منطقه 22 در محدوده شهید فلاحی صورت گرفته است می گوید:این عملیات به طول 2 هزار و 700 متر و با استفاده از لوله های مقاوم در برابر زلزله از بلوار پژوهش شروع و تا تقاطع بلوار پژوهش اجرا شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 781

به "بازسازی و توسعه گسترده شبکه توزیع آب منطقه 22" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی و توسعه گسترده شبکه توزیع آب منطقه 22"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید