اقتصاد کشور باید کشاورز محور باشد

به گزارش بانوی ایران، قائم مقام خانه کشاورز گفت: بخش کشاورزی کشور دارای ظرفیت های خوبی است از این رو اقتصاد ما باید کشاورزی محور شود.

اقتصاد کشور باید کشاورز محور باشد

عنایت اله بیابانی قائم مقام خانه کشاورز در گفت و گو با خبرنگار ، با تاکید بر این مسئله که اقتصاد کشور باید کشاورز محور باشد، اظهار کرد: از هفده اقلیم دنیا کشور ما دارای سیزده اقلیم است که برای اقتصادی کردن بخش کشاورزی باید سرمایه گذاری قابل توجهی در آن صورت گیرد.

وی اضافه نمود: اگر دولت ها در زمان تصدی گری خود به موضوعات مختلفی همچون صنایع تبدیلی و تکمیلی، کاهش ضایعات و توسعه صادرات اهمیت می دادند دیگر نیازی به صادرات نفت و درآمد های حاصل از آن نداشتیم.

بیابانی با اشاره به موانع پیش روی صادرات گفت: نبود بسته بندی و برند مناسب محصولات کشاورزی در کنار عدم دانش صادرات موجب شده صادرات محصولات کشاورزی در کشور های همسایه قابل رقابت با دیگر رقبا نباشد.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به پتانسیل بالای کشور در بخش کشاورزی نه تنها نیازی به واردات نداریم بلکه با رفع موانع و توسعه صادرات می توان در بازار های هدف حرفی برای گفتن داشت.

قائم مقام خانه کشاورز در سرانجام شرح داد: با توجه به آنکه امکان متکی بودن اقتصاد کشور به بخش کشاورزی وجود دارد، به همین خاطر از کنندگان جدید مجلس انتظار می رود که با مطالعه در بخش کشاورزی کاری کنند کشاورزی کشور از بن بست فعلی خارج شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 944

به "اقتصاد کشور باید کشاورز محور باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد کشور باید کشاورز محور باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید