استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان یزد

به گزارش بانوی ایران، به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در هشتمین جلسه کمیته استانی بیمه بیکاری با اشاره به این که از ابتدای امسال تا به امروز حدود 3 هزار و 720 نفر از فرصت بیمه بیکاری استفاده می نمایند، توضیح داد: با شیوع ویروس کرونا قریب به 19 هزار نفر در موج اول و تعطیل واحدهای تولیدی کار خود را از دست دادند که خوشبختانه بیش از 14 هزار نفر از ابتدای خردادماه بازگشت به کار شدند.

استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان یزد

وی در مورد بیمه بیکاری و شرایط استفاده از آن گفت: مطابق قانون کار جمهوری اسلامی ایران آن دسته از کارگرانی که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شوند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط، می توانند از بیمه بیکاری استفاده نمایند.

تشکری مشمول قانون تامین اجتماعی بودن را از شرایط مهم استفاده از بیمه بیکاری مطرح کرد و اضافه نمود: در صورت مجرد بودن کارگر حداقل 6 ماه و حداکثر 36 ماه و در صورت تاهل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه مقرری بیمه بیکاری به متقاضیان واجد شرایط تعلق می گیرد.

وی با اشاره به برنامه ارتقای مهارت کارگران در ایام بهرمندی از مقرری بیمه بیکاری اظهار کرد: اگر کارگری مقرری بگیر بیمه بیکاری، مهارت داشته باشد می تواند در دوره های تکمیل مهارت و یا کسب مهارت های فنی و حرفه ای پیشرفته به صورت 100 در صد رایگان شرکت کند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه نمود: افراد از کار افتاده، کسانی که بازنشسته اند و از سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می نمایند اتباع خارجی صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه شدگان اختیاری یا خویش فرما شامل بیمه بیکاری نمی شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1607

به "استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده حدود 3 هزار و 720 نفر از مقرری بیمه بیکاری در استان یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید