ادعای صندوق توسعه ملی توسط بورسی ها رد شد

به گزارش بانوی ایران، خبرنگاران- درحالیکه صندوق توسعه ملی در گزارشی ادعا نموده است که سازمان بورس و اوراق بهادار اجرایی شدن مصوبه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر اختصاص منابع صندوق به بازار سرمایه را از بانک مرکزی پیگیری ننموده است، سازمان بورس این ادعا را نپذیرفت و گفت شک و شبهه ای در این زمینه وجود ندارد.

ادعای صندوق توسعه ملی توسط بورسی ها رد شد

به گزارش خبرنگاران، با ادامه فرایند ریزشی در بازار سرمایه از سال گذشته، زمزمه های تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار در چند مرحله به گوش رسید که مرحله نخست این قرار، به مبلغ یک هزار میلیارد تومان اجرا شد اما خبری از مراحل بعدی نشد.

موضوعی که صندوق توسعه ملی در گزارشی که در اختیار ایسنا قرار داده بود اعلام نموده است که در دوم مهر ماه 1399 مصوبه شورای عالی امنیت ملی، در مورد تخصیص منابع به سازمان بورس و اوراق بهادار در هیات امناء صندوق توسعه ملی مطرح و مقرر شد که این مصوبه در هیات عامل این صندوق مطرح و به بانک مرکزی ابلاغ گردد. بنابر این در تاریخ سوم مهرماه نیز جلسه هیات عامل صندوق به صورت فوق العاده تشکیل شد، اختصاص منابع مورد نظر شورای عالی امنیت ملی برای بورس مصوب و به بانک مرکزی ابلاغ شد ولی به دلیل عدم پیگیری سازمان بورس اوراق بهادار به وسیله بانک مرکزی و مسائل تسعیر ارز توسط بانک مرکزی، این مصوبه هنوز اجرایی نشده است.

این موضوع درحالی از سوی صندوق توسعه ملی مطرح شده است که بورسی ها آن را رد و به ایسنا اعلام کردند که تمامی مکاتبات، پیگیری ها و پیوست های مرتبط با دستور حمایت صندوق توسعه ملی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به مجموعه صندوق توسعه ملی ارائه شده و جای شک و شبهه ای در این زمینه وجود ندارد.

شایان ذکر است، بر اساس آخرین گزارش ها این سازمان تکالیف قانونی و پیگیری های لازم را به منظور تسریع در واریز مبالغ مصوب به صندوق تثبیت را تا حصول نتیجه به عمل خواهد آورد

منبع: ایسنا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1684

به "ادعای صندوق توسعه ملی توسط بورسی ها رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای صندوق توسعه ملی توسط بورسی ها رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید