احتمال تعویق آزمون استخدامی سال 99 ، شرایط پذیرش بدون کنکور سراسری و ارشد دانشگاه ها اعلام شد

به گزارش بانوی ایران، برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

احتمال تعویق آزمون استخدامی سال 99 ، شرایط پذیرش بدون کنکور سراسری و ارشد دانشگاه ها اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، حوزه آموزش و پژوهش در هفته ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه ای از آن ها را می توانید در ادامه مرور کنید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر هر خبر این گزارش می توانید تنها روی عنوان آن موضوع کلیک کنید.

احتمال تعویق هشتمین آزمون استخدامی سال 99 قوت گرفت

زبق درخواست داوطلبان مبنی بر تعویق آزمون استخدامی به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش مرگ و میر، سازمان سنجش طی اطلاعیه ای خاطرنشان کرد که زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور به 10 و 11 دی ماه 99 موکول شد، اما اکنون با نزدیک شدن به برگزاری آزمون تعدادی از داوطلبان مجدداً درخواست تعویق آزمون را دارند و سنجش در این خصوص اعلام نموده است که اگر ستاد ملی مقابله با کرونا دوباره مجوزی مبنی بر به تعویق افتادن و برگزار نشدن آزمون صادر کند، تاریخ و زمان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

مهلت ثبت نام کنکور ارشد 1400 به سرانجام رسید

فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور که از روز یکشنبه 16 آذرماه شروع شده بود پس از یکبار تمدید ساعت 24 روز چهارشنبه 26 آذرماه به سرانجام رسید.

بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها تحصیل کنید

ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی تا روز یکشنبه مورخ 99/09/30 ادامه خواهد داشت. ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و به وسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام می گردد و متقاضیان با در نظر دریافت شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، می توانند در پذیرش دوره مذکور ثبت نام و انتخاب رشته نمایند.

تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور سراسری دانشگاه ها از 30 آذر شروع می گردد

برای ظرفیت های خالی مانده رشته محل هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال 1399 تکمیل نشده، پذیرش براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) برای نوبت بهمن ماه صورت گیرد براین اساس ثبت نام و انتخاب رشته به صورت اینترنتی از روز یکشنبه 30 آذر 99 شروع و تا روز چهارشنبه 3 دی 99 ادامه خواهد داشت.

زمان برگزاری آزمون زبان دانشگاه خوارزمی اعلام شد

طبق اعلام دانشگاه خوارزمی، آزمون زبان خوارزمی KELT ویژه دانشجویان دکترای تخصصی در تاریخ 11 دی ماه 99 در تهران و کرج به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دانشگاه امیرکبیر در 9 ماه گذشته بیش از 300 میلیارد تومان قرارداد صنعتی داشته است

مالک نادری مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تعداد قرارداد های صنعتی این دانشگاه در امسال نسبت به سال های گذشته از شرایط بسیار خوبی برخوردار است به نحوی که در 9 ماهه امسال این دانشگاه بیش از 300 میلیارد تومان قرارداد صنعتی امضا نموده است. همچنین طی 9 ماهه گذشته در این دانشگاه بیش از 70 میلیارد تومان جذب داشتیم که این رقم نسبت به سال گذشته جهش بسیار خوبی داشته است.

نحوه کارورزی و حذف ترم دانشجویان علوم پزشکی در شرایط کرونایی ابلاغ شد

وزارت بهداشت با ارسال دستورالعملی نحوه آموزش، کارآموزی، کشیک و مهمانی دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی برای نیم امسال تحصیلی را تشریح کرد.

ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه پیغام نور تا 30 آذرماه ادامه دارد

ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه پیغام نور در 963 رشته محل، از روز سه شنبه 25 آذر شروع شده و تا روز یکشنبه 30 آذرماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیغام نور می توانند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ضمن مطالعه اطلاعیه و دفترچه راهنما، نسبت به انتخاب رشته های دانشگاه پیغام نور اقدام نمایند.

نتایج آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی سال 99 اوایل دی ماه اعلام می گردد

نتایج آزمون استخدامی قراردادی دانشگاه های علوم پزشکی کشور سال 1399 هفته آینده اوایل دی ماه 99 به وسیله سایت مرکز سنجش و آموزش ژزشکی اعلام خواهد شد.

74 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی ایران دربین دانشگاه های یک درصد برتر دنیا نهاده شد

بر اساس آخرین فهرست منتشر شده از موسسات 1 درصد برتر دنیا توسط موسسه کلاریویت آنالتیکس تعداد 74 دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی از کشور جمهوری اسلامی ایران در میان دانشگاه های یک درصد برتر دنیا مشاهده می گردد که نشان دهنده افزایش 14 درصدی حضور دانشگاه های ایرانی نسبت به سال گذشته است. دانشگاه و موسسات تحقیقاتی ایرانی حاضر در این فهرست شامل دانشگاه های جامع (30 مورد)، دانشگاه های علوم پزشکی (26 مورد)، دانشگاه های صنعتی (12 مورد)، مراکز و پژوهشگاه های تحقیقاتی (6 مورد) است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1444

به "احتمال تعویق آزمون استخدامی سال 99 ، شرایط پذیرش بدون کنکور سراسری و ارشد دانشگاه ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعویق آزمون استخدامی سال 99 ، شرایط پذیرش بدون کنکور سراسری و ارشد دانشگاه ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید