اجرای ارکسرت سمفونی زیر دریا

به گزارش بانوی ایران، علاقمندان و هواداران موسیقی به اسم میهمان به این کنسرت موسیقی زیر آب دعوت می شوند.

اجرای ارکسرت سمفونی زیر دریا

بیست و هفتمین جشنواره موسیقی زیر آب با اسم سمفونی زیر آب نهم ژوئیه 2011 در فلوریدا - آمریکا برگزار گردید. این جشنواره یکی از عجیب ترین، پر دردسرترین و پر هزینه ترین جشنواره در دنیای موسیقی است.

بله درست خوانده اید! اجرای موسیقی زنده به گونه ای مسحور کننده در حین غواصی برای شرکت کنندگان و مستمعین دریایی چون؛ ماهی های رنگی، سفره ماهی ها، اختاپوس، ستاره دریایی، مرجان ها، کوسه ها و سایر موجودات دریایی به وسیله موسیقدانان مشهور و نامی کشور و دنیا!

بازدیدکنندگان هم این جشنواره را بسیار هیجان انگیز توصیف نموده و گفته اند؛ باورمان نمی شد، نوازندگان با همان لباس های رسمی و سازهای عادی و برخی دیگر با لباس های بالماسکه و سازهای غیر عادی که شبیه موجودات دریایی بود، برای اجرای کنسرت زنده به زیر آب بروند.

گویی که این نوازندگان برای یک کنسرت عادی در یک تالار آماده شده اند. هیچ نشانی از ترس یا تردید در چهره آنها نبود! ولی همه چیز یه جورایی غیر عادی به نظر می رسید.

در این جشنواره بیش از 500 غواص موسیقدان و نوازنده شرکت نموده بودند. جالب تر اینکه برخی از آنها با نام و لباس شخصیت های معروف موسیقی مانند؛ الویس پریسلی، باب مارلین، التون جان و... شرکت نموده بودند.

تعداد بسیاری هم با نام و لباس های شبیه موجودات دریایی چون؛ مارماهی، خرچنگ، طلسم سنگ، پری دریایی و... خود را آراسته بودند.

اشکال ساز ها هم برای خود حکایتی داشتند. این ساز ها به گونه ای یادآوری کارتون پری دریایی که آرزو داشت، انسان گردد، همبود. ساز هایی شبیه حلزون، گیتاری در شکل ستاره دریایی، فلوتی شبیه مار ماهی، شیپوری در شکل اسب دریای و ...

از طرفی، هواداران محیط زیست به این جشنواره اعتراض نموده، گفته اند؛ سر و صدای سازها و لباس ها و رنگ آمیزی آنها برای محیط زیست و موجودات دریایی خطرناک و باعث آلودگی می گردد.

مدیر اجرایی این جشنواره در پاسخ به این اعتراض اعلام نمود؛ تحقیقات علمی که در این زمینه اجرا شده است، نشان داده است نه تنها صدای موسیقی در زیر آب برای محیط زیست و موجودات آن خطر ناک نیست، بلکه بسیار هم مفید و سودمند است.

چرا که ارتعاشات ریز حاصل از پخش موسیقی در فضای زیر آب، باعث عدم سکون و حرکت آب می گردد. در نتیجه آب در حال حرکت آلوده نشده و به چرخش اکسیژن درون ذرات آب یاری می نماید. این فرایند باعث سلامت و شادابی آب و موجودات درون آن می گردد.

لباس های نوازنگان هم همه ضد آب، رنگ ثابت و از برترین الیاف کار شده است. ما تمامی جوانب احتیاط را برای حفاظت از محیط زیست دریایی را رعایت نموده ایم.

یکی از موسیقی دانان در این زمینه می گوید: به نظر می رسید، ماهی ها برای لذت بردن از موسیقی و رقصیدن با ملودی های زیبا، ما را احاطه نموده بودند. این چشم انداز بسیار زیبا و دلگرم کننده بود.

این جشنواره موسیقی زیر آب در ارتفاع 15 فوتی از سطح دریا در قالب موسیقی پاپ، کلاسیک، جاز و... برگزار گردیده است. و به نوعی به موسیقی آب برای مراقبه افراد هم معروفیت یافته است.

نکته جالب دیگر اینکه؛ سنفونی زیر آب به وسیله عظیمترین کشتی مجهز و سازمان یافته و با برترین دوربین های فیلم برداری و دستگاه های صدا برداری به صورت زنده به وسیله صفحه های نمایشی عظیم به تصویر کشیده شده بود.

همه افرادی که درون قایق های تفریحی عظیم بر روی آب شناور بودند و هم افرادی که در ساحل بر روی ماسه های زیبا به انتظار تماشای این برنامه نشسته بودند. از صدا و تصاویر زیبا لذت برده بودند.

بعلاوه این برنامه به وسیله شبکه های رادیویی، کانال های تلویزیونی و شبکه های ماهواره ای بصورت زنده پخش شده است.

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1790

به "اجرای ارکسرت سمفونی زیر دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای ارکسرت سمفونی زیر دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید