آشنایی با ترتیب رنگ ها در رنگین کمان و معانی شگفت انگیز آن ها

به گزارش بانوی ایران، رنگین کمان یکی از زیباترین پدیده های طبیعت است. اما برای تماشا رنگین کمان باید در مکان مناسب و زمان مناسبی باشید!

آشنایی با ترتیب رنگ ها در رنگین کمان و معانی شگفت انگیز آن ها

به گزارش ، آخر یک بعد از ظهر آفتابی بود که قدم می زدم؛ باران تازه تمام شده بود. قدم زنان در کنار جاده، هرگز نمی توانم آن بعد از ظهر زیبا را در گوآ در هندوستان فراموش کنم. آن یکی از برترین روز ها بود، اما احساس زحمت می کردم، چون کار های زیادی داشتم که باید انجام می دادم و تمام می کردم. ناگهان عده ای از افراد را دیدم که به بالا خیره شده بودند و شگفت زده شدم که واقعاً چه چیزی در آن بالا هست. وقتی به آسمان نگاه کردم متوجه شدم که چه چیزی این افراد را مسحور نموده و باعث شده است که در کنار جاده توقف نمایند - یک رنگین کمان زیبای تمام نشدنی که در آسمان گسترده شده بود. با تماشا رنگ های حیرت آور رنگین کمان، من تمام تنش ها و نگرانی های خود را فراموش کردم با این که یاری نکرد، اما برای مدتی به آن خیره شدم.

واقعاً که لیمان فرانک بائوم خوب گفته است:جایی بالای رنگین کمان، آسمان ها آبی است و رویا هایی که جرات رویا کردن آن ها را داری به حقیقت می پیوندند؛ بنابراین آیا واقعاً ظرفی از طلا در خاتمهی رنگین کمان وجود دارد؟ شگفت زده شدم از این که آیا همه آن داستان هایی که در کودکی شنیده بودم حقیقت دارند یا نه؛ بنابراین آیا واقعاً گنج را خواهم یافت؟ وقتی به رنگین کمان نگاه می کردم، متوجه شدم که تماشا رنگین کمان مثل یک پاداش است. وقتی بچه ها در گل بازی می کردند و هیجان خود را در خصوص رنگین کمان ابراز می کردند، احساس سبکی کردم و فهمیدم که زندگی واقعاً زیبا است. همه این ها به دیدگاه ما بستگی دارد و این که چگونه آن را شکل دهیم تا چیز ها را برای خودمان و مردم اطراف مان بهتر سازیم. رنگین کمان، روز مرا ساخت. متوجه شدم که برترین چیز در خصوص رنگین کمان این است که وقتی آن را می بینی که کمترین انتظار تماشا آن را داری. زمان هایی بود که امید داشتم گوشه ای از رنگین کمان زیبا را به ویژه بعد از بارش سنگین در گوآ در هندوستان ببینم، اما چنین شانسی نداشتم!

تماشا رنگین کمان یک قانون ساده دارد - بدن باید به طور استراتژیک قرار گیرد و باید پشت به آفتاب باشد. رنگین کمان ها همواره وقتی ظاهر می شوند که دو عنصر باران و نور آفتاب حضور داشته باشند. وقتی نور آفتاب وارد قطرات باران می گردد به رنگ های اصلی تفکیک می گردد. تماشا طیف رنگ ها در آسمان آبی، چیزی است که عده کمی شانس تماشا آن را دارند.

به خاطر دارم که در هنگام کودکی اغلب در حفظ کردن ترتیبی رنگ های رنگین کمان گیج می شدم. تا این که مادرم یک روش آسان برای حفظ کردن ترتیبی رنگ ها به من یاد داد. آن قنزسانب بود. این واقعاً یاریم کرد طوری که حتی امروز هم آن کلمه یادم هست. در مکان های دیگر، مردم رنگین کمان را با کلمه بناسزنق به خاطر می سپارند.

این رنگ، اولین و بالاترین رنگ در رنگین کمان است. اولین چیزی که با رنگ قرمز به فکر می آید، عشق است. قرمز، رنگ انرژی و اشتیاق است. هم چنین قرمز، رنگی با بلندترین طول موج است و نماد چالاکی و امنیت هم هست. این رنگ همواره علامت شور و اشتیاق هم بوده است.

نارنجی دومین رنگ رنگین کمان از بالا است. رنگ نارنجی ترکیبی از قرمز و زرد است. این رنگ ممکن است همچون قرمز آتشین نباشد، اما نماد انرژی و خرد بسیار زیاد است. نارنجی یک رنگ بسیار گرم است که با وجود پویا بودن، متفکرتر و کنترل شده، است. این رنگ می تواند خلاقیت و بازیگوشی فرد را افزایش دهد و منجر به تعادل در زندگی گردد.

زرد، سومین رنگ رنگین کمان از بالا است. رنگ زرد، خودش چالاک و با طراوت است، چون بیانگر رنگ خورشید است. رنگ زرد مشهور به این است که پر از انرژی است. هم چنین رنگ زرد به معنای چیز درخشان و شاد است و مصرف این رنگ موجب شفافیت فکری مناسب در فکر فرد می گردد. هم چنین مهارت های تصمیم گیری فرد را افزایش می دهد. معمولاً خرد و عقل با این رنگ مرتبط است.

سبز چهارمین و یا رنگ وسطی در رنگین کمان است. رنگ سبز با ادغام و ترکیب رنگ زرد و آبی تشکیل می گردد. در نتیجه در مرکز طیف رنگی واقع شده است. سبز همواره رنگ باروری بوده است و علاوه بر این، اثر آرامش بخشی بر روی فرد دارد. رنگ سبز نماد هماهنگی، تعادل، رشد و سلامت خوب است.

پنجمین رنگ از بالا در رنگین کمان، رنگ آبی است. وقتی در خصوص آبی فکر می کنید، اقیانوس ها و آسمان به فکر تان می رسد و همه آن ها به سمت ناشناخته ها می رود. آبی مشهور به رنگ الوهیت است. گفته می گردد استفاده از رنگ آبی در زندگی روزمره ما موجب آرامش و درک و هم چنین جریان ارتباطی آسان می گردد. این رنگ به تسکین و آسوده کردن فرد هم یاری می نماید.

دومین رنگ از پایین در رنگین کمان، رنگ نیلی است. نسخه تیره رنگ آبی، رنگ نیلی را به شما می دهد. رنگ نیلی به معنای ابدیت است. هم چنین نماد خرد و عقل، شهود و خود - اربابی است. این رنگ مشهور به این است که به اسم پلی بین محدود ها و نامحدود ها است. انرژی رنگ آبی با رنگ نیلی تکثیر و چند برابر می گردد.

آخرین و پایین ترین رنگ در رنگین کمان، رنگ بنفش است. این رنگ ترکیبی از رنگ های قرمز و آبی است. این رنگ بالاترین و ظریف ترین ویژه گری نور است، چون در خاتمهی متضاد رنگ قرمز واقع شده است. این رنگ به اسم خاتمه و آغاز نوسان انرژی دیده می گردد. بنفش تیره، نماد دست یابی معنوی بالا است و بنفش کمرنگ نماد عشق به انسانیت است، ولی خود بنفش همواره علامت سلطنت بوده است.

امیدوارم هر وقت باران بارید و آفتاب بیرون آمد، این نوار رنگی زیبا را در آسمان ببینید، چون تماشا آن همواره مرا شاد می نماید. من به طور شخصی عقیده دارم که رنگین کمان ها نمادی از امید هستند و معنای مرتبط با هر رنگ، به برجستگی و اهمیت این نوار رنگارنگ می افزاید.

منبع: راسخون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1813

به "آشنایی با ترتیب رنگ ها در رنگین کمان و معانی شگفت انگیز آن ها" امتیاز دهید

3 کاربر به "آشنایی با ترتیب رنگ ها در رنگین کمان و معانی شگفت انگیز آن ها" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ترتیب رنگ ها در رنگین کمان و معانی شگفت انگیز آن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید