5 تیم حوزه هوش مصنوعی حمایت می شوند

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از یک شرکت دانش بنیان، رویداد سکوی پرتاب هوش مصنوعی، از طریق 100 استارت اپ و یک صندوق سرمایه گذاری جسورانه، با حضور 80 تیم تخصصی برگزار گشت و در نهایت، پنج تیم پیروز به جلب نظر سرمایه گذاران شدند.

5 تیم حوزه هوش مصنوعی حمایت می شوند

در مرحله دریافت طرح، 80 تیم تخصصی در حوزه هوش مصنوعی طرح های کسب و کاری خود را ارسال کرده و بعد از چند مرحله بررسی و غربال، 10 تیم به صورت حضوری به ارائه کسب وکار خود برای سرمایه گذاران و داوران پرداختند. در نهایت 5 تیم توانستند نظر سرمایه گذاران را جلب کنند.

در حاشیه این رویداد پنلی تخصصی تحت نام ایران، هوش مصنوعی، آینده با حضور ایمان ظهوریان سرپرست تیم تحقیقاتی این شرکت دانش بنیان برگزار گشت.

ظهوریان با اشاره به مطالعات صورت گرفته در حوزه هوش مصنوعی گفت: در سال 2016 استفاده از فناوری های هوش مصنوعی رقمی بالغ بر 7.643 میلیون دلار بوده و پیش بینی می شد تا سال 2025 این رقم به 8.36 میلیارد دلار برسد. اما با گذر زمان و مشاهدات تازه پیش بینی می شود این رقم تا سال 2025 به 100 میلیارد دلار هم برسد.

حامد اجاقی عضو دیگر این تیم با اشاره به لزوم بازتعریف مفاهیم متناسب با ادبیات بازار و نیازهای آن برای تولید و عرضه محصول گفت: اکوسیستم هوش مصنوعی در ایران یک اکوسیستم نوپا است؛ بنابراین ایده های کوچک در چنین شرایطی می تواند راهگشا باشد. ایده های بزرگ به دلیل عدم تطابق هزینه و فایده، اجازه بروز و ظهور پیدا نمی کنند و این چالشی است که در تمام اکوسیستم ها وجود دارد؛ اما در این حوزه بیشتر احساس می شود.

سید مهدی خلیق رضوی هم بنیانگذار یک شتابدهنده حوزه هوش مصنوعی که به صورت آنلاین و از انگلستان در این پنل حضور داشت درباره نقش و تاثیر هوش مصنوعی در کسب وکارها نام کرد: ظرفیت های هوش مصنوعی 3 کمک شایان به کسب وکارها می کند که عبارتند از مقیاس پذیر شدن و در دسترس همگان قرار گرفتن خدمات، کاهش هزینه و افزایش کیفیت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1822

به "5 تیم حوزه هوش مصنوعی حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 تیم حوزه هوش مصنوعی حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید