2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان جمع آوری شد

به گزارش بانوی ایران، محمد مختاری دوشنبه شب در حاشیه تور رسانه ای بازدید از پروژه های شهرداری رفسنجان در جمع خبرنگاران گفت: در 19 تیر ماه سال جاری مناقصه خدمات شهری و رفت و روب شهر انجام شد که تفاوتی که با قراردادهای قبلی داشت این بود که پیمانکار را موظف به استفاده از ماشین های زباله رو بسته کردیم و برنامه رفت و روب شهری را نظم خاصی بخشیدیم.

2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان جمع آوری شد

وی اضافه نمود: در بخش خدمات شهری افزایش نیرو داشتیم و در نتیجه جاهایی که قبلاً به هیچ وجه کارگر نبوده مانند شهرکها، الان کارگر به صورت ثابت مستقر شده است.

وی بیان نمود: برای یاری به ایجاد اشتغال، کارگران افغانستانی را با وجود اینکه هزینه های بیشتری به شهرداری تحمیل می شد حذف کردیم تا برای همشهریان خودمان اشتغال ایجاد کنیم که در این راستا 170 نیرو جایگزین شد.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در ادامه با اشاره به اجرای طرح جمع آوری سگ های ولگرد در شهر رفسنجان، یادآور شد: طرح زنده گیری، عقیم سازی، سالم سازی، واکسیناسیون و رهاسازی سگهای ولگرد در رفسنجان در حال انجام است که پیشرو در استان کرمان است.

مختاری با بیان اینکه محلی را در کیلومتر 17 جاده کرمان برای نگهداری سگهای ولگرد تجهیز کردیم که قسمتهای مختلفی دارد، توضیح داد: سگها پس از جمع آوری اگر بیماری صعب العلاج داشته باشند با مرگ آرام معدوم می شوند.

وی ادامه داد: در صورتی که سگ ها امکان بهبود داشته باشند دارو داده می گردد و پس از تشکیل پرونده، واکسیناسیون آن انجام و سپس در میدان زباله رهاسازی می شوند که در این راستا تاکنون حدود 1000 قلاده سگ ولگرد رهاسازی و دو هزار و 500 قلاده از سطح شهر جمع آوری شده اند.

وی ابراز داشت: زاد و ولد سگها زیاد است به طوری که یک سگ ماده از زمان تولد بعد از شش ماه بالغ می گردد و دوران بارداری آن دو ماه است و پس از هشت ماه شش تا هفت توله به جهان می آورد.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان توضیح داد: بخشداری مرکزی و روستاهای حومه باید در این زمینه همکاری نمایند و احتیاج به همکاری در این خصوص داریم و این طرح باید همزمان در روستاهای حومه نیز انجام گردد تا نتیجه بخش باشد.

مختاری در ادامه در خصوص رنگ آمیزی جداول و تیرهای برق و اجرای خطوط عابر پیاده در رفسنجان گفت: از 15 شهریور سال جاری تاکنون 36 هزار متر رنگ آمیزی جدول، 20 هزار متر خط کشی محور و هزار و 200 متر خط کشی عابر پیاده در رفسنجان اجرا شده و بیش از دو هزار تیر برق در شهر از ابتدای آغاز به کار شهرداری دوره جدید رنگ آمیزی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 79

به "2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان جمع آوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان جمع آوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید