11 ترند لباس بهار 2022؛ کلید خوش پوشی شما در سال نو!

به گزارش بانوی ایران، سال های گذشته باوجود همه گیری کرونا سال های عجیب و سختی بودند. در این مدت جهان مورد هم تاثیرات فراوانی از این اتفاق پذیرفت. با این حال، سال نو وعده سالی بهتر و روشن تر را به ما می دهد و همه امیدوارم تا امسال بتوانیم به زندگی طبیعی خود بازگردیم؛ به خصوص که بیشتر مردم جهان امیدوارند تا در نیمه دوم سال آینده، رفت وآمدها دوباره به حالت عادی برگردد و بتوانیم به این فکر کنیم که در مهمانی ها هم حضور پیدا کنیم؛ برندهای بزرگ و مطرح جهان هم مثل همه برای چنین اتفاقی سر از پا نمی شناسند و حسابی برنامه ریزی کرده اند! از آنجا که طبق برآوردهای این برندها، رفتار مشتریان طی این دو سال تغییرات زیادی داشته، سبک های مختلفی به عنوان ترند لباس بهار 2022 در نظر گرفته شده که می توان آن ها را از انواع کلاسیک تا پیراهن ها و دامن های کوتاه دسته بندی کرد. حالا به نظر می رسد جهانی مد و فشن بعد از دوره کرونا مجذوب کننده تر و جالب تر از قبل باشد. اما آیا شما از این تغییرات خبر دارید و اینکه آیا آماده هستید تا با ترند لباس سال 2022 آشنا شوید؟ پس در این مطلب تا به انتها همراه ما باشید.

11 ترند لباس بهار 2022؛ کلید خوش پوشی شما در سال نو!

ترند لباس بهار 2022 از بسیاری جهان با سال های قبل تفاوت های بسیاری دارد؛ دلیل آن هم شاید تغییر رفتار مشتریان و طبیعتا طراحان طی همین 2 سال گذشته باشد که باعث شده تا لباس هایی با فرم، استایل و جنس راحت تر برای آسایش افراد تولید و راهی بازار شود. البته این اتفاق به آن معنی نیست که طراحان مد کلا پیروی از سبک و سیاق سال های پیش را کنار گذاشته باشند؛ با این حال، زمانی که از ترند لباس های سال 2022 صحبت می کنیم، دوباره لباس های پر زرق وبرق دهه 90 یا لباس های کوتاه سال 2000 در ذهنمان تداعی می شود. اما این ها همه آن چیزی نیست که استایل ترند امسال خواهد بود.

1. شلوارهای فاق کوتاه، دوباره پا به میدان می گذارند!

بیست سال از زمانی که به دیدن شلوارهای جین فاق کوتاه عادت داشتیم، می گذرد و جالب اینجاست که قرار است تا این ترند لباس بهار 2022 را حتی بیشتر از سال های 2000 میلادی ببینیم!

اگر نمی دانید آن ها چطور ست کنید، باید بگوییم که کار ساده ای در پیش دارید. این نوع شلوار جین اسپرت شیطنت آمیز را می توان با بافتنی های بلند، تاپ های برش خورده یا انواع نیم تنه ها ست کرد. البته فاق کوتاه را می توانید در دامن های مد امسال هم پیدا کنید. به نوعی می توان گفت که این ترند نو سال 2022 ما را به یاد خواننده پاپ آمریکایی بریتنی اسپیرز می اندازد.

فشن شوهای ورساچه و تام فورد قبلا این نوع لباس را به عنوان استایل ترند امسال رونمایی کرده بودند.

2. دامن پلیسه بلند، از کاربردی ترین لباس های ترند لباس بهار 2022

بدون اغراق می توان گفت که دامن های پلیسه، یکی از کاربردی ترین ترندهای لباس امسال به شمار می آیند. آن ها سبک و راحت هستند و فارغ از اینکه بخواهید آن ها را در چه فضا و مراسمی به تن کنید، می توانند قد متفاوتی داشته باشند. به نظر می رسد طراحان دامن های میدی، امسال تا حد زیادی از این نوع دامن الهام بگیرند.

برای پوشیدن دامن های پلیسه هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ می توانید آن ها را در انواع پرینت شده، رنگی و ساده در استایل مختلف و حتی مونوکروم با انواع و اقسام اکسسوری ها همراه کنید. ضمن اینکه دامن پلیسه مجلسی زیبایی فوق العاده ای به استایل شما در سال نو می بخشد.

3. براقِ فلزی، دوست داشتنی و چشمگیر

یکی دیگر از ترندهای بهار امسال، استفاده از پارچه های براق است که برق فلزی را به خاطرمان می آورند. درخشش این نوع لباس ها حالتی مجلل به وجود می آورد و اگر می خواهید در محفلی به چشم بیایید، انتخاب آن ها می تواند همه آن چیزی باشد که نیاز دارید. این ترند پر زرق و برق سال 2022 را می توانید در کالکشن هایی از فندی، تام فورد، بورا آکسو و ورساچه پیدا کنید.

4. بسیار شفاف، شیطنتی آشکار به عنوان ترند پارچه 2022

این نوع پارچه که مصارف خاص خودش را دارد، به تازگی موردتوجه بسیاری از طراحان لباس قرار گرفته تا خلاقیت خود را به کار بیاندازند. این نوع لباس شاید برای آن ها که از فصل های سرد سال خسته شده اند، یک انتخاب ایده آل باشد تا بیشتر و بهتر از همیشه آفتاب را روی پوست خود احساس کنند. ترند پارچه شفاف 2022 را می توان در لایه بندی ها و ضخامت های مختلف پیدا کرد و به این ترتیب آن ها که این نوع پوشاک را می پسندند، می توانند بنا به سلیقه شان لباس های بسیار بدن نما، یا نیمه شفاف را در کمدشان جا بدهند.

این را هم بگوییم که این ترند لباس بهار 2022 را می توانید در کالکشن برندهایی نظیر Simone Rocha و David Koma پیدا کنید.

5. دامن های خیلی کوتاه، مجذوب کنندهیتی در قالب ترند لباس بهار 2022!

همان طور که گفتیم، قرار است دامن های چین دار و پلیسه ترند فصل آینده باشند اما این معنای نادیده گرفتن باقی استایل ها نیست!

یکی از انواع استایل ترند امسال، دامن های مینی خیلی کوتاه است که سوپرمدل های دهه 90 میلادی را به خاطرمان می آورد. این نوع دامن ها را می توان به همراه نیم تنه ها پوشید تا زیبایی بیشتری به استایل شما بدهد. دامن های مینی، در طرح ها و جنس های مختلف در بازار موجود هستند تا شما بتوانید هر ترکیبی را که دوست دارید با آن ها بسازید. یادتان باشد، با این که این دامن ها کوچک هستند و با میزان کمی پارچه تولید می شوند اما تاثیرشان بدون اغراق چشمگیر است!

این نوع دامن های خیلی کوتاه در کالکشن بهار 2022 برندهای معروفی مثل پرادا، دیور و ورساچی مورد استفاده قرار گرفته.

6. کت وشلوار سفید، ترند شیک بهار امسال

یکی از ترند های لباس بهار 2022 که خانم های ایرانی هم به سادگی می توانند آن را بیرون از خانه به تن کنند، همین کت وشلوارهای سفید است. لباسی که با رنگ روشن و دوخت عالی خود می تواند به شهر رنگ و روی تازه ای بدهد.

شما می توانید برای اینکه استایلتان از یکدستی خارج شود، این استایل ترند را با اکسسوری هایی مثل کمربند و کیف به رنگ سیاه ست کنید تا با ایجاد تضاد رنگی، مجذوب کنندهیت بیشتری به لباس خود بدهید. ضمن اینکه این نوع ترند لباس 1401 در کالکشن برندهایی نظیر Pferdgarten، Holzweiler، Erdem و Michael Kors دیده شده است.

7. جوراب شلواری ها، اکسسوری های مجذوب کننده سال نو

جوراب شلواری ها معمولا طی زمستان طرفداران بیشتری دارند اما همین که پا به فصل گرم می گذاریم افراد ترجیح می دهند تا آن ها را کنار بگذارند. حالا امسال طراحان مد سنت شکنی کرده اند تا این اکسسوری مجذوب کننده هم ترند لباس بهار 2022 باشد؛ البته قرار نیست آن ها را به شکل همیشگی ببینید، بلکه طراحان آن ها در قالب هایی مانند ساق های توری، جوراب های قلاب بافی شده یا جوراب های بلند با تزییات مختلف روانه بازار خواهند کرد!

این ترند نو در کالکشن برندهای ننسی دوجاکا، یوهان وانگ و دیوید کوما مشاهده شده است.

8. لباس های بندی، یک استایل ترند تمام و کمال!

این نوع لباس ها به تازگی ترند شده اند اما می توان از استقبال خریداران حدس زد که باید در فصول آینده، لباس های بندی را به عنوان یک رقیب سرسخت برای دیگر ترند های لباس بهار 2022 در نظر بگیریم. چه آن لباس بندی که برای تکمیل استایل خود انتخاب کرده اید تاپ باشد، کفش یا حتی شلوار، در هر صورت مجذوب کنندهیت آن ها به زیبایی هرچه تمام تر خود را نشان می دهد. هرچند که برخی نگران خطوط ناخوشایند برنزه روی پوستشان هستند اما باید بگوییم که لباس های بندی چنان مجذوب کنندهیتی دارند که به راحتی نمی توانید به این دلیل ساده از آن ها چشم پوشی کنید!

استایل ترند امسال با لباس های بندی در کالکشن برندهایی مانند Altuzarra، Jonathan Simkhai، Knwls و Supriya Lele دیده شده و بسیاری از افراد را با زیبایی خاصش چشم به راه فصل بهار گذاشته است.

9. هدیه ای برای عاشقان لباس های چشم گیر: لباس های زرد نئونی

آن ها که از تنالیته زرد در قالب رنگ لباس لذت می برند، سال بی نظیری را پیش رو دارند. لباس های زرد نئونی بناست که یکی از داغ ترین ترند های لباس بهار و تابستان 2022 باشند. جالب اینجاست که استایل مونوکروم با این رنگ احتمالا یکی از خاص ترین استایل های ترند امسال را بسازد!

این نوع خاص از پوشاک را می توانید در کالکشن های برندهایی مانند دیوید کوما، پرادا و ریچارد کوین پیدا کنید.

10. بافتنی ها و قلاب بافی ها (در کمال شگفتی) ترند پارچه بهار 2022!

خیلی به ندرت پیش می آید که بافتنی ها برای فصل بهار و تابستان به عنوان ترند پارچه انتخاب بشوند اما سال 2022 قصد دارد در جهانی مد یک سال خاص باشد و به همین دلیل هم هست که شما می توانید انواع تاپ، نیم تنه، شلوار، دامن و حتی کیف های تابستانه را از جنس پارچه های بافتنی یا قلاب بافی تهیه کنید. این استایل ترند، بدون شک یکی از بهترین گزینه ها برای قدم زدن کنار ساحل یا گردش های شبانه در شهر به شمار می آیند.

در کالکشن های نو برند سنت لوران یا سوپریا می توانید این ترند لباس بهار 2022 را ببینید.

11. کیف های بسیار بزرگ، هنجارشکنی سال نو

به نظر می رسد بالاخره وقت آن رسیده تا با کیف های کوچک که صرفا جنبه تزیینی دارند، خداحافظی کنیم؛ اما انگار طراحان مد علاقه کمی به تعادل دارند و حالا از افراط به تفریط رو آورده اند. کیف هایی که امسال مد شده، قرار است خیلی خیلی بزرگ باشند و برخی از آن ها آن قدر جا دارند که ما امیدواریم وسیله ی کافی برای پر کردن آن ها داشته باشید و در عین حال، قدرت کافی برای جا به جا کردنشان!

این کیف های بسیار بزرگ که به کیف های مام استایل معروف شده اند، مانند هم نام های دیگرشان از نظر ابعاد بزرگ تر از میزان های معمول هستند. به همین دلیل هم در کالکشن برندهایی نظیر ریچارد کویین، مکس مارا و توری برچ چنین کیف هایی عظیمی به راحتی به چشم می آیند!

در این مطلب به برخی از جالب ترین ترند های لباس بهار 2022 پرداختیم و آن ها را به شما معرفی کردیم. اگر به ترند دکوراسیون 2022 هم علاقمند هستید، پیشنهاد می کنیم به مقاله دیگر خبرنگاران در این زمینه مراجعه کنید. شاید ترندهای نو لباس، امسال با انتظارات ما چندان هماهنگی نداشتند؛ اما این را به خاطر داشته باشید که طراحان مد تلاش می کنند تا ضمن به کارگیری ایده های قدیمی، خلاقیت به خرج بدهند و سبک امروزی را در تار و پود جهان مد بدمند. شما چه فکر می کنید؛ آیا آن ها امسال در این امر پیروز بوده اند؟ برایمان بنویسید.

منبع: glamour magazine

منبع: دیجی استایل
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2075

به "11 ترند لباس بهار 2022؛ کلید خوش پوشی شما در سال نو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 ترند لباس بهار 2022؛ کلید خوش پوشی شما در سال نو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید