کشف شهر مخفی مردگان با 300 مقبره باشکوه و گنجینه های 4500 ساله ، عکس

به گزارش بانوی ایران، دانشمندان اخیراً در مصر، آرامگاه عظیمی را کشف کردند که در آن بیش از 300 مقبره وجود دارد و حالا این سایت را شهر مردگان نامیده اند.

کشف شهر مخفی مردگان با 300 مقبره باشکوه و گنجینه های 4500 ساله ، عکس

غزال زیاری: اخیراً دانشمندان در نزدیکی شهر اسوان در مصر، پیروز به کشف یک سایت بزرگ تدفین شده اند که در آن بیش از 300 مقبره واقع شده است. این منطقه حدود 4500 سال پیش منطقه ای تجاری، نظامی و معدنی بوده ولی علت آنکه مردم چرا در آنجا زندگی می کردند، هنوز معین نیست.

بر اساس گزارش ها باستان شناسان به مدت پنج سال در این سایت مشغول آنالیز بوده اند و اخیراً 36 مقبره را در آنجا یافته اند که در یک دوره 900 ساله دوبار مورداستفاده قرار می گرفته اند.

هر یک از این مقبره ها، بین 30 تا 40 مومیایی را در خود جای داده و در بعضی از این مقبره ها، اعضای یک خانواده دفن شده بودند.

پاتریزیا پیاسنتینی، باستان شناس دانشگاه میلان در این رابطه گفت: این کشفی واقعاً دیدنی و منحصربه فرد در مصر است که ما آن را شهر مردگان نامیده ایم.

او درعین حال به این نکته اشاره نمود که این سایت تدفین، در نزدیکی مقبره آقاخان سوم واقع شده و حدود 82 کیلومتر وسعت دارد و دارای 10 تراس از مقبره های باستانی است که به صورت لایه ای چیده شده اند.

در این حفاری به علاوه معین شد که افراد با توجه به طبقه اجتماعی شان در طبقات مختلفی دفن می شدند؛ یعنی افرادی که متعلق به طبقه اجتماعی بالاتری بودند در سمت بالایی تپه آرام می گرفتند؛ افرادی با طبقه اجتماعی میانه در طبقات میانی و افراد ضعیف در بخش پائینی تپه دفن می شدند.

قدمت این مقبره ها به حدود قرن ششم قبل از میلاد مسیح تا قرن نهم پس از میلاد مسیح برمی شود. اعضای این گروه معتقدند که احتمالا بیشتر افرادی که در این شهر مردگان دفن شده اند، بر اثر بیماری درگذشته اند.

نکته جالب توجه دیگر اینجاست که در داخل بسیاری از این قبرها، نذورات زیادی نیز یافت شده است.

اعضای این تیم همچنان به مطالعه درباره قبرها و بقایای به جای مانده ادامه می دهند. طبق گفته پیاسنتینی، آن ها ارزش و احترام زیادی برای این مکان و مردگانی که در آنجا دفن هستند قائلند: اینجا محل استراحت آن هاست. ما داستان زندگی آن ها را کشف می کنیم و سپس آن ها را به داخل قبرهایشان برمی گردانیم و قبر را می بندیم. این موضوع از همان ابتدا برای من اهمیت زیادی داشت.

منبع: msn

54321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 تیر 1403 بروزرسانی: 11 تیر 1403 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2357

به "کشف شهر مخفی مردگان با 300 مقبره باشکوه و گنجینه های 4500 ساله ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف شهر مخفی مردگان با 300 مقبره باشکوه و گنجینه های 4500 ساله ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید