تورهای ارزان قیمت ترکیه: کشف بقایای صندلی های ویژه یک تماشاخانه تاریخی در ترکیه

به گزارش بانوی ایران، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف بقایای صندلی های ویژه یک تماشاخانه تاریخی در ترکیه صورت گرفت.

تورهای ارزان قیمت ترکیه: کشف بقایای صندلی های ویژه یک تماشاخانه تاریخی در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تورهای ارزان قیمت ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

در نتیجه کاوش در شهر باستانی پرگامون واقع در شهر ازمیر ترکیه، بقایای جایگاه های شخصی یک تماشاخانه 1800 ساله کشف شد.

کاوش های باستان شناسی از سال 2018 در تماشاخانه این شهر باستانی شروع شده اند. تماشاخانه بزرگ پرگامون به علت شباهت هایی به تماشاخانه کولوسئوم بسیار مورد توجه باستان شناسان قرار گرفته است.

این پنج جایگاه سنگی که بر روی آنها نام هایی حکاکی شده در جریان پروژه تحقیقاتی ای کشف شده اند که به همت موسسه باستان شناسی آلمان و موسسه معماری دانشگاه فنی برلین و با همکاری وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه شروع شده است.

تماشاخانه پرگامون که در دوران امپراتوری روم ساخته شده است، میدان بسیار بزرگی داشت و این نکته در مقایسه با سایر شهرهای باستانی منطقه، برای پرگامون یک مزیت بحساب می آمد.

فلیکس پیرسون، مدیر موسسه باستان شناسی آلمان در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: آنها می خواستند یک نمونه دیگر از کولوسئوم در اینجا بسازند و مردم از تمامی طبقات جامعه در این تماشاخانه حضور پیدا می کردند. اما مردم طبقات بالا و خانواده های مهم جایگاه های شخصی در جایگاه های ویژه داشتند و نامشان بر روی این جایگاه ها نوشته میشد.

این آثار در موزه ای واقع در ازمیر به نمایش گذاشته می شوند و کاوش در این منطقه هم سال جاری به خاتمه خواهد رسید.

با اینکه هنوز تحقیقات برای تعیین کردن ظرفیت دقیق این تماشاخانه ادامه دارد، اما محققان معتقدند ظرفیت این تماشاخانه دست کم 25,000 و حداکثر 50,000 نفر بوده است.

منبع: همگردی
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1878

به "تورهای ارزان قیمت ترکیه: کشف بقایای صندلی های ویژه یک تماشاخانه تاریخی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای ارزان قیمت ترکیه: کشف بقایای صندلی های ویژه یک تماشاخانه تاریخی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید