نشست زمین در اوتاوای کانادا

به گزارش بانوی ایران، خبرگزاری میزان: رسانه های محلی کانادا گزارش دادند که در خیابان ریزو در شهر اوتاوای کانادا، زمین به صورت ناگهانی فرورفته و گودال بسیار بزرگی ایجاد شد، امری که سبب شکستن لوله های آب و گاز شد و یک مینی بوس در این گودال فرو رفت.

نشست زمین در اوتاوای کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

در این سانحه مورد فوت یا آسیب دیدگی گزارش نشده است. با این حال، یک مرکز خرید بزرگ، هتل، تالار، چند فروشگاه کوچک و اداره دولتی نزدیک به محل حادثه به سرعت و جهت پیشگیری از سوانح جدی تر تخلیه شدند.

گودال و فرورفتگی ایجاد شده ابتدا در ساعت 10:30 دقیقه صبح و در نزدیکی ساختمان مجلس کانادا آغاز شد و عرض کامل خیابان ریزو را فرا گرفت.

در زیر این خیابان تونلی برای قطار شهری حفر شده است، اما جیم واتسون، شهردار اوتاوا به بانوی ایران گفته است که تعیین نیست که دلیل ریزش و فرورفتگی زمین چیست و احتمال کمی وجود دارد که تونل سبب فرو ریختن زمین باشد.

بخش اعظم شهر کانادا روی خاک رس لدا بنا شده است، نوعی از خاک که رانش و حرکت دارد و می تواند به یکباره فرو بریزد.

در سانحه مذکور دلیل فرو رفتن و ایجاد گودال مذکور خاک رس لدا معرفی شده است، چرا که شش سال پیش و در سانحه ای مشابه، فرو رفتگی و بازشدن حفره ای بزرگ در زمین، خانه ای در شمال شرق مونترائل را بلغید و 4 نفر در این سانحه کشته شدند، و پس از آنالیز های اجرا شده تعیین شد که وجود خاک رس لدا و رانش آن سبب ایجاد حفره و بلعیده شدن ساختمان شده است.

منبع: برترین ها
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 406

به "نشست زمین در اوتاوای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست زمین در اوتاوای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید