تور ارزان ایتالیا: نشریه ایتالیایی لاتیتودزلایف نوشت: ایران امن ترین و مهمان نوازترین کشور خاورمیانه است

به گزارش بانوی ایران، نشریه ایتالیایی مرتبط با سفر و گردشگری لاتیتودزلایف، ایران را امن ترین و مهمان نوازترین کشور خاورمیانه معرفی نموده است و از فرهنگ غنی و منحصر به فرد ایران سخن گفته است.

تور ارزان ایتالیا: نشریه ایتالیایی لاتیتودزلایف نوشت: ایران امن ترین و مهمان نوازترین کشور خاورمیانه است

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

در طول 4 سال گذشته رسانه های بین المللی و محلی از نشنال جئوگرافیک گرفته تا رسانه های محلی اتریش، نسبت به معرفی جاذبه های گردشگری ایران اقدام نموده اند و از امنیت و مهمان نوازی ایران نوشتند و مردم کشورهای مختلف را به تماشا کشورمان دعوت کردند. حالا در جدیدترین نمونه های این گزارش ها یک نشریه ایتالیایی مرتبط با حوزه سفر و گردشگری از ایران نوشته است.

این نشریه ایتالیایی در گزارشی مصور از گردشگری در ایران که با بیتی از اشعار حافظ شروع می گردد، با اشاره به اینکه اکنون برترین فصل برای سفر به ایران است، نوشته است:

ایران دارای ثروت های فرهنگی، طبیعی و تاریخی منحصربه فردی است که توان جذب و افسون کردن هر مسافری را به فرهنگ خود دارد. در ایران از کتاب غزلیات حافظ بزرگ ترین شاعر ایرانی در قرن 13 میلادی، برای فال گرفتن استفاده می گردد و بعضی معتقدند که در آن پیشنهادهایی برای حل مسائل روزمره وجود دارد. در کنار مقبره او در شیراز افرادی هستند که در ازای دریافت اندازه کمی پول فال حافظ می گیرند. اما رسوم و ارتباط با گذشته در ایران همگام با مدرنیزه شدن به پیش می رود.

در این نشریه بعلاوه آمده است:

گذشته و حال با یکدیگر در کشوری ادغام می شوند که در آن تمام آنچه برای جذب و فریفتن چشمان، فکر و فانتزی خلق شده است، وجود دارد.

براساس این گزارش، ایران باستان از زمان مارکو پولو که 700 سال پیش از آن گذر کرد، همیشه جذابیت زیادی برای مسافران داشته و امروز نیز با معماری های نفیس مساجد و عمارت های خود که نشات گرفته از تاریخ هزاران ساله و غنای فرهنگی، طبیعی و تاریخی منحصربه فردش است، برای گردشگران جذابیت زیادی دارد.

این گزارش اضافه نموده است:

به چشمان مسافر، گنبدهای آبی رنگ و سازه ها و شواهد تاریخی فرهنگی که در ایران از تهران پرهرج و مرج و شلوغ تا اصفهان و یزد و شیراز که گهواره تمدن این کشور است وجود دارد، فراموش نشدنی و بسیار ارزشمند است.

نویسنده این نشریه با اشاره به اینکه سفر به ایران با شهر تهران شروع می گردد، درباره تهران نوشته است:

پایتختی با 14 میلیون جمعیت و ترافیک های سنگین که توسعه شهری آن به ستاره ها رسیده و معرف نبض ایران است.

وی بیان نموده است که بازدید از همه موزه ها و شهرها ممکن نیست زیرا بسیار زیاد هستند. اما نباید بازدید از کاخ گلستان را که معروف به تخت طاووس است، از دست داد؛ کاخی که در شروع قرن 19 از سوی آقا محمدخان قاجار ساخته شد. بعلاوه موزه جواهرات که منحصربه فرد است را نیز نباید از دست داد.

این نشریه به تک تک شهرها و مکان های معروف و باستانی ایران چون یزد، شیراز، اصفهان و تخت جمشید و پاسارگاد نیز اشاره نموده و سفر به ایران را تجربه ای بسیار زیبا و به یاد ماندنی خوانده است.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1989

به "تور ارزان ایتالیا: نشریه ایتالیایی لاتیتودزلایف نوشت: ایران امن ترین و مهمان نوازترین کشور خاورمیانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ایتالیا: نشریه ایتالیایی لاتیتودزلایف نوشت: ایران امن ترین و مهمان نوازترین کشور خاورمیانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید