زیباترین پدیده های طبیعی دنیا را دیده اید؟

به گزارش بانوی ایران، گاهی با دیدن پدیده های طبیعی زیبا فقط باید ایستاد و کاری که نیروی باورنکردنی طبیعت انجام می دهد را تحسین کرد.در اینحا می خواهیم زیباترین پدیده های طبیعی را معرفی کنیم، پدیده هایی که شاید طبیعی بودن آن ها را باور نکنید.

زیباترین پدیده های طبیعی دنیا را دیده اید؟

گودال آبی بزرگ، بلیز

این گودال زیر آبی بزرگ در 73 مایلی ساحل بلیز واقع شده است و حدود 153 هزار سال گذشته قبل از این که سطح دریا به اندازه امروز بالا بیاید وجود داشته است. بعد از این که یخ رودها ذوب شدند اقیانوس ها به سمت این گودال روانه شده و داخل آن را پر از آب کرده اند. عمق این گودال 124 متر است و به همین دلیل رنگ آن آبی تیره است. این گودال از مکان های میراث دنیای یونسکو محسوب می شود و بهترین مکان برای غواصی است.

سالار د یونی، بولیویسالار د یونی بزرگ ترین زمین نمک دنیاست که در جنوب غربی بولیوی نزدیک کوهستان آند واقع شده است. این مکان به نظر شبیه کویر است اما در واقع یک رودخانه است. 30 هزار سال گذشته در این مکان یک رودخانه نمک وجود داشت که بعدها با خشک شدن آب رودخانه لایه ای نمک از آن به جای مانده است. در فصل های بارانی اندازه کمی آب در این رودخانه جمع می شود و منظره انعکاسی زیبایی را بوجود می آورد.

آتشفشان گل، آذربایجانجمهوری آذربایجان بین اروپای شرقی و آسیای غربی محل وجود کوه های آتشفشانی است که از آن ها گل فوران می کند. این آتشفشان ها در پارک ملی قبوستان در کرانه های غربی دریای خزر قرار دارند. با انفجارهایی که به علت گازهای داخل زمین بوجود می آیند به جای مواد مذاب گل و لای از داخل آتشفشان ها فوران می کند. گل های این منطقه خاصیت درمانی دارند و برای پوست و مفاصل بسیار مفید هستند.

جزیره وادهو، مالدیوساحل این جزیره به علت وجود فیتوپلانکتون ها شب ها نورانی می شود. این موجودات به عنوان مکانیسم دفاعی از خودنور تولید می کنند و این مکان را یکی از بهترین مکان های توریستی و تفریحی دنیا کرده اند. متاسفانه سطح آب در این منطقه در حال کم شدن است و به همین دلیل در معرض نابودی است پس بهتر است هر چه زودتر این مکان را در لیست سفرهای خود قرار دهید.

آبشار خون ویکتوریاآبشارهای زیبای زیادی در دنیا وجود دارند که باید ببینید اما آبشار خون ویکتوریا در قطب جنوب به علت رنگ عجیبش یکی از زیباترین و عجیب ترین آن هاست. آهن موجود در آب این آبشار زمانی که با هوا برخورد می کند اکسید می شود و به رنگ قرمز در می آید.

کاسکاتا دل مولینو، ایتالیافعالیت کوه های آتشفشان آب های پایین تر از سطح زمین را گرم کرده و چشمه های گرم و آرام بخشی را بوجود آورده است. چشمه های آب گرم زیادی در دنیا وجود دارد اما پیشنهاد می کنم منظره زیبای دل مولینو را انتخاب کنید که به طور طبیعی بوسیله آبشارهای گوگردی ایجاد شده و خاصیت درمانی نیز دارد.

منبع: سایت بهترینها

منبع: راسخون
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1983

به "زیباترین پدیده های طبیعی دنیا را دیده اید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین پدیده های طبیعی دنیا را دیده اید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید