روبات ضد خطر وارد فروشگاه های زنجیره ای در استرالیا شد (تور ارزان استرالیا)

به گزارش بانوی ایران، مدتی است که روبات های فروشگاهی بسیار محبوب شده اند و حتی وارد فروشگاه های زنجیره ای بزرگ شده اند. یکی از جدیدترین روبات های فروشگاهی روبات ضدخطری است که وارد فروشگاه های زنجیره ای وولمورث استرالیا شده است.

روبات ضد خطر وارد فروشگاه های زنجیره ای در استرالیا شد (تور ارزان استرالیا)

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، یکی از غول های سوپرمارکتی در استرالیا، فروشگاه زنجیره ای وولمورث است و این فروشگاه با یاری روبات های ضد خطر به تامنی امنیت فروشگاه های خود می پردازد. اما چگونه؟

فروشگاه وولمورث از شناخته شده ترین فروشگاه های استرالیا است. این فروشگاه اخیرا تصمیم گرفته برای تامین امنیت هر چه بیشتر در شعب خود، از یک روبات جالب یاری بگیرد. درواقع این روزها وقتی خریداران بین قفسه های فروشگاه های وولمورث قدم می زنند شاهد فعالیت یک روبات خواهند بود که بین قفسه ها بالا و پایین می رود و هر نوع خطر احتمالی را جستجو می نماید.

یک سخنگوی وولورث در این خصوص گفت: ما کوشش نموده ایم تا با یاری این روبات ها تعداد خطرات احتمالی موجود در فروشگاه را به حداقل برسانیم.

روبات های ضد خطر چه می نمایند؟

-بررسی شرایط قرار گرفتن کالاها روی هم و پیشگیری از سر خوردن و افتادن کالاها

-هشدار برای خالی شدن بعضی قفسه ها

-هشدار سرقت کالاها

-برنامه ریزی برای خرید کالاهای نو

البته این تنها تغییرات وولورث نیست بلکه این شعبه های زنجیره ای با نصب آیپدهایی روی غرفه های خودپرداز کار خرید را تسهیل نموده اند. البته بعضی مشتریان گفته اند سیستم نو خرید می تواند رمز عبور کارت های اعتباری مشتریان را رصد کند اما ماموران امنیتی این فروشگاه زنجیره ای می گویند نظارت با هدف دقت بیشتر انجام می گردد و هیچ نوع اطلاعاتی رصد نمی گردد.

وولورث در انبار خود نیز روبات هایی را با مسئولیت جمع آوری و بسته بندی کالاها به کار گرفته است. این انبارها در ملبورن و سیدنی وجود دارند و انتظار می رود تا سال 2023 این انبارها در سراسر استرالیا با صدها روبات گوچک و بزرگ توسعه یابد.

اوایل سال 2018، آمازون درب فروشگاه آینده خود را در سیاتل باز کرد. فروشگاهی که هیچ فروشنده ای ندارد و همه چیز به راحتی و با کلیک های مختلف انجام می گردد. فروشگاه علی بابا نیز روبات هایی در فروشگاه های خود دارد که می توانند ظرف 30 دقیقه کالاها را به کاربران تحویل دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2224

به "روبات ضد خطر وارد فروشگاه های زنجیره ای در استرالیا شد (تور ارزان استرالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبات ضد خطر وارد فروشگاه های زنجیره ای در استرالیا شد (تور ارزان استرالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید