فراوری دارویی از گیاهان بومی ایران برای برطرف درد زانو

به گزارش بانوی ایران، پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد خلخال با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با استفاده از گیاهان بومی ایران موفق به فراوری داروی جدید ضد آرتروز و ضد درد زانو شدند.

فراوری دارویی از گیاهان بومی ایران برای برطرف درد زانو

به گزارش بانوی ایران، زانو درد را می توان یکی از مسائل شایع دانست که عمدتا بر اثر التهاب ایجاد می گردد. آرتروز، روماتیسم، عفونت مفصل زانو، ایجاد برجستگی زیر کشکک موجب تورم و التهاب در این عضو می شوند. برای تسکین درد، از مسکن های مختلف موجود در بازار دارویی استفاده می گردد که دارای عوارض مختلفی هستند. اما امروزه اغلب مردم داروهای گیاهی را ترجیح می دهند. زیرا داروها با منشأ گیاهی، دارای عوارض کمتری نسبت به داروهای شیمیایی و سنتتیک است. با توجه به این موضوع طرحی با عنوان ساخت و فرمولاسیون داروی جدید ضد آرتروز وضد درد زانو با منشأ گیاهی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد خلخال انجام شد.

در این طرح برای فراوری یک نوع داروی گیاهی از گیاهان بومی ایران برای برطرف درد زانو با تکیه بر اثر ضد التهابی آن اقدام گردیده است. آنالیز، شناسایی و معین مقدار مواد مؤثره موجود در چهار گونه گیاهی دارویی شامل بابونه کبیر، رزماری، بید و سویا و ترکیب آنها به منظور ساخت دارویی گیاهی برای برطرف التهاب و درد زانو، برطرف احتیاج بیماران و تبدیل علم به ثروت از اهداف این طرح پژوهشی است.

درباره ضرورت انجام این طرح نیز باید گفت اغلب دردهای زانو ناشی از التهاباتی است که بنا به دلایل مختلف ایجاد می گردد. بنابراین باید این التهابات به طریقی کاهش داده گردد و شدت درد را کم کرد. یکی از مهمترین این روش ها استفاده از داروهای ضد التهاب و مسکن است. داروهایی که امروزه در بازار دارویی کشور وجود دارند اغلب شیمیایی بوده و دارای عوارض هستند و به سایر اندام های بدن انسان صدمات جبران ناپذیری وارد می نمایند. در حالی که داروهای با منشاء گیاهی و طبیعی عوارض جانبی ناچیزی داشته و موجب بهبوی می گردد. بنابراین فراوری یک نوع داروی گیاهی از گیاهان بومی ایران برای برطرف درد زانو با تکیه بر اثر ضد التهابی آن بسیار لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 42

به "فراوری دارویی از گیاهان بومی ایران برای برطرف درد زانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری دارویی از گیاهان بومی ایران برای برطرف درد زانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید