تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی البرز

به گزارش بانوی ایران، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: برای اولین بار در کشور تفاهم نامه همکاری های بین المللی بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل استان با رویکرد فعالیت های فرهنگی برون مرزی و معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان منعقد شد.

تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی البرز

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فریدون محمدی روز چهارشنبه 22 مردادماه 1399 اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین دیگر حوزه های هنری، استفاده بهینه از ظرفیت های مشترک در راستای ایجاد هم افزایی و ارتقای شاخص های توسعه، به ویژه در راستای آموزش، ترویج، بازاریابی و فروش صنایع دستی، برگزاری هفته های فرهنگی در داخل و خارج از کشور ضروری بود تا این ظرفیت ها در قالب تفاهم نامه معرفی شود.

او گفت: معرفی این جاذبه ها و همچنین فعالیت های مشترک در برگزاری تورهای ورودی برای گردشگری سلامت، از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اضافه کرد: همکاری برای حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی البرز در نمایشگاه ها و هفته های فرهنگی البرز در خارج از کشور، از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

او بیان کرد: این تفاهم نامه همچنین می تواند به شناساندن و معرفی بازارهای منطقه ای و بین المللی برای عرضه و فروش محصولات و تولیدات متنوع صنایع دستی استان کمک کند.

محمدی همچنین تأکید کرد: همکاری و ایجاد بستر مناسب برای برگزاری هفته های فرهنگی با موضوع معرفی ایران کوچک (استان البرز) و شناساندن میراث فرهنگی و آیین ها و سنن مردم استان در کشورهای هدف، از جمله مصادیقی بود که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روی آن تأکید داشت.

محمدعلی کیانی مدیرکل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور در راستای امضای این تفاهمنامه شرح داد: از آنجا که، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تنها سازمانی است که متولی تمام فعالیت های فرهنگی در خارج از کشور است، لذا قابلیت های خوبی برای معرفی فعالیت های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به سایر کشورها دارد؛ از این موضوع برای معرفی استان البرز بهره خواهیم برد.

او در ادامه با بیان این مطلب که یکی از مؤلفه های مهم ما در این سازمان، کمک به شناساندن و معرفی بازارهای منطقه ای و بین المللی به منظور حضور فعالان عرصه های گردشگری و دیگر حوزه های فرهنگی در نمایشگاه ها و هفته های فرهنگی استان های توانمند در کشورهای دیگر است، اظهار کرد: با توجه به اینکه البرز استانی توانمند در حوزه های مختلف فرهنگی در کشور محسوب می شود، لذا سازمان این تکلیف و وظیفه انسانی و اسلامی را دارد که، برای رشد و توسعه این استان و در پی آن توسعه کشور، در کنار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز قرار گرفته و برای اولین بار در کشور تفاهم نامه ای در قالب فعالیت های فرهنگی استان امضا کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1204

به "تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید