تصمیم تظاهرکنندگان هنگ کنگی به ترک محل تجمع

به گزارش بانوی ایران، تظاهرکنندگان هنگ کنگی روز یکشنبه از تصمیم خود برای ترک بعضی محل های تجمع های ضد دولتی خبر دادند.

تصمیم تظاهرکنندگان هنگ کنگی به ترک محل تجمع

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیش از این بعضی خبرها از درگیری پلیس ضد شورش هنگ کنگ با تظاهرنمایندگان حامی دموکراسی حکایت داشت.

گفته می گردد پلیس ضد شورش از باتون و اسپری فلفل برای متفرق کردن معترضان استفاده نموده است.

این در حالی است که رهبران دانشجویان هنگ کنگی آمادگی خود را برای برگزاری مذاکره با دولت اعلام نموده اند.

در حالی که جنبش اعتراضی در هنگ کنگ وارد هفتمین شب خود شد، دهها هزار هنگ کنگی به منظور برگزاری اعتراضی صلح آمیز در نزدیکی ساختمان های دولتی در منطقه ادمیرالتی تجمع کردند و شعار صلح، مخالفت با خشونت ، سر دادند.

اما گفته می گردد در منطقه مونگ کوک تنش ها بالا گرفته است و شماری از تظاهرنمایندگان سرخ پوش پلیس را تحت محاصره خود در آورده اند و آنها را به همکاری با تبهکاران متهم نموده اند. پلیس نیز با اسپری فلفل به معترضان واکنش نشان داده است.

تظاهرات در حمایت دموکراسی در تمام طول هفته در خیابان های هنک کنگ برگزار گردید. معترضان خواستار مشخص نامزدهای مورد نظر خود برای شرکت در انتخابات هستند. پکن تأکید می نماید تنها نامزدهای مورد مشخص دولت چین اجازه حضور در انتخابات هنگ کنگ را دارند.

رهبران دانشجویان هنگ کنگی صبح روز یکشنبه خاطرنشان کردند: اگر بعضی از شروطشان اجابت گردد با مقامات دولتی دیدار خواهند کرد . آنها روز گذشته در اعتراض به خشونت های پلیس علیه تظاهرنمایندگان از دیدار با مقامات دولتی خودداری نموده بودند.

در مونگ کوک، - منطقه ای کارگری که روز آدینه نیز شاهد خشونت هایی بود - تظاهرنمایندگان خشمگین خاطرنشان کردند پلیس آشوبگران ضد دموکراسی را بازداشت و سپس آزاد نموده است.

اتحادیه دانشجویان هنگ کنگ در بیانیه ای خاطرنشان کرد : دولت باید در این باره به تحقیق بپردازد که چرا پلیس در اجرای قانون اهمال می نماید . دولت همچنین باید به آنالیز ادعاها درباره یاری پلیس به مجرمان بپردازد و در سریع ترین زمان ممکن در این باره به مردم شرح دهد.

این در حالی است که دو منطقه مهم تجاری در هنک کنگ روز آدینه صحنه آشوب هایی بود زیرا بعضی از افراد که پرچم های چین را در دست داشتند با تظاهرنمایندگان درگیر شدند.

این اقدامات سبب شد ، تظاهرنمایندگان پلیس را به ناکامی در حفاظت از معترضان متهم و همچنین ادعا نمایند دولت هنگ کنگ از آشوبگران برای سرکوب تظاهرنمایندگان استفاده می نماید.

اتحادیه دانشجویان هنگ کنگ خاطرنشان کرد: اگر دولت درخواست های ما را برآورده کند ،آماده برگزاری مصاحبه هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 425

به "تصمیم تظاهرکنندگان هنگ کنگی به ترک محل تجمع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم تظاهرکنندگان هنگ کنگی به ترک محل تجمع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید