تا قبل از ساعت 11 امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم

به گزارش بانوی ایران، سخنگوی صنعت برق گفت: تا قبل از ساعت 11 امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده در بخش خانگی نداشتیم و پس از آن 2200 مگاوات خاموشی در کشور اعمال شد.

تا قبل از ساعت 11 امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز گذشته به دلیل حادثه در پست 400 کیلو ولت تهرانپارس یک ترانسفورماتور و کابل ها دچار حریق شدند که با کمک آتش نشانی خاموش شد، اظهار کرد: با خروج این تراسفورماتور حدود 350 مگاوات خاموشی روی پست های 63 کیلوولت شرق تهران وجود دارد و همکاران برق منطقه ای در تلاشند تا این مشکل برطرف شود.

وی افزود: تلاش می شود تا هرچه سریعتر در شرایط پایدار تامین برق قرار بگیریم که این موضوع نیازمند همکاری همه مشترکان است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: همکاری مشترکان به خصوص در ساعت اوج مصرف سبب خواهد شد از میزان خاموشی ها در بخش خانگی کاسته شود. همچنین خاموشی خارج از جداول هم کاهش خواهد یافت.

رجبی مشهدی با بیان اینکه مشترکانی که در این دوره سخت با بخش برق همکاری بیشتری داشته باشند، مورد تشویق های بیشتر هم قرار می گیرند، گفت: از روز گذشته صنایع بزرگ کشور همکاری بیشتری برای جابجایی مصرف برق داشته اند که این امر درحال افزایش است.

وی ادامه داد: وزارت نیرو از این موضوع که عملیات تعمیرات و اورهال سالانه کارخانه ها و صنایع به این زمان منتقل شود، استقبال می کند و به طور قطع مشترکانی که در این دوره با وزارت نیرو همکاری بیشتری داشته باشند، مورد تشویق بیشتر هم قرار خواهند گرفت.

سخنگوی صنعت برق گفت: پایش جدی مشترکان پر مصرف از جمله اداره ها، نهادها و بانک ها از دیگر اقدام هایی است که به صورت جدی دنبال می شود.

به گفته رجبی مشهدی، برق این دستگاه ها در صورت رعایت نکردن و پس از اخطار قطع خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1775

به "تا قبل از ساعت 11 امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا قبل از ساعت 11 امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید