افزایش عمر باتری های لیتیومی با کشف پلیمر جدید

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، پلیمر یادشده قادر به نگهداری مقدار بیشتری شارژ است و لذا استفاده از آن مدت زمان استفاده از گوشی ها و لپ تاپ ها را بیش از گذشته افزایش می دهد و در عین حال زمان تعویض باتری ها را به تعویق می اندازد.

افزایش عمر باتری های لیتیومی با کشف پلیمر جدید

یکی از مسائل مهم باتری های لیتیومی کاهش ظرفیت شارژ آنها بعد از استفاده مکرر است. بسیاری از قطعات درون این باتری ها متحرک هستند و عملکرد آنها به مرور زمان بدتر می شود. پلیمر ابداع شده توسط پژوهشگران ژاپنی ماهیتی چسبناک دارد و موجب حفظ کیفیت آند گرافیتی باتری های لیتیومی می شود.

این پلیمر ذرات آند را در کنار یکدیگر به صورت متشکل نگه می دارد. در حال حاضر مواد مشابه مورد استفاده در باتری های لیتیومی از جنس پلی وینیلیدین فلوراید یا PVDF هستند. اما پلیمر جایگزین از جنس بی-ایمینو-استنا فنین-پارافنیلن (BP) است و ضمن حفاظت از ذرات آند، از خوردگی آن جلوگیری می کند و موجب حفظ کارایی باتری در درازمدت می شود.

PVDF تنها موجب حفظ 65 درصد از ظرفیت شارژ باتری پس از 500 بار شارژ آن می شود، اما این رقم در صورت استفاده از پلیمر BP بعد از 1700 بار شارژ به 95 درصد می رسد. امید می رود بعد از آزمایش های ضروری بتوان برای تولید تجاری باتری های لیتیومی با استفاده از این پلیمر جدید اقدام کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1562

به "افزایش عمر باتری های لیتیومی با کشف پلیمر جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش عمر باتری های لیتیومی با کشف پلیمر جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید