اظهارات جالب یک جهانگرد اروپایی درباره قیمت ها در ایران ، یک نوشیدنی در ایران من را شگفت زده کرد

به گزارش بانوی ایران، روزنامه کوریر درباره سفر گردشگران به ایران با یک جهانگرد اروپایی مصاحبه نموده است.

اظهارات جالب یک جهانگرد اروپایی درباره قیمت ها در ایران ، یک نوشیدنی در ایران من را شگفت زده کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

خبرنگاران - این روزنامه چاپ بلگراد پایتخت صربستان نوشت: ایران دارای جذابیت های بسیاری است. هر کسی که فرصت اقامت و سفر در این کشور دارد از آنجا با خاطرات و تاثیرات مثبت باز می گردد و مدام درباره فرهنگ، مردم و جذابیت های وصف نشدنی آن صحبت می نماید.

ادین کرنیچ جهانگرد مونته نگرویی که به بیش از 130 کشور جهان سفر نموده و اخیرا ایران از برگشته است می گوید: بعضی رسانه ها تصاویر نادرستی از ایران برای مردم جهان ترسیم می نمایند در حالی که من در سفرم به ایران متوجه واقعیات درباره این کشور زیبا شدم. ایران کشوری است که فرهنگ و سنت قابل توجهی دارد و من بسیار خرسندم که توانستم فرصت دیدن این کشور را داشته باشم.

این جهانگرد که از افغانستان به صورت زمینی وارد ایران شده است در مدت اقامتش در ایران از چند شهر مختلف بازدید نموده است.

این گردشگر اروپایی به تبریز و اصفهان سفر نموده و معتقد است اصفهان زیباترین منطقه ایران است.

ادین کرنیچ می گوید: در سفر به ایران به یزد که از مناطق تاریخی و جذاب این کشور است نیز سفر کردم. شیراز و منطقه باستانی تخت جمشید را هم از نزدیک دیدم که بسیار لذت بخش بود.

او از روستای کنگ که در حدود 50 کیلومتری مشهد است و بیش از 3 هزار سال قدمت دارد نیز دیدن نموده است. او می گوید: گنگ با داشتن جاذبه ها، معماری و خانه های بسیار قدیمی، بی نظیر است.

+ جهانگرد اهل مونته نگرو: حتی گردشگران ژاپنی و کره ای نباید نگران راهنمای گردشگری در ایران باشند

این جهانگرد اروپایی درباره مردم ایران نیز می گوید: مردم ایران بسیار مهربان و میزبانانی بسیار خوب هستند. تمامی راهنمایان گردشگری در اماکن مذهبی به طور داوطلبانه و بدون هیچ پاداش و حق الزحمه ای کار می نمایند و جالب است که تمامی این افراد، تحصیلنموده و حداقل یک زبان خارجی را به طور روان صحبت می نمایند. به طوری که اگر یک گردشگر از ژاپن، کره جنوبی، روسیه و یا از کشورهای اسپانیایی و فرانسوی و انگلیسی زبان بیاید همواره یک راهنما وجود دارد که به طور رایگان برای گردشگران توضیحاتی را ارائه دهد.

ادین کرنیچ به غذاهای ایرانی هم اشاره نمود و گفت: غذاهای ایرانی بسیار متنوع و خوشمزه است و نوشیدنی دوغ با نعناع خیلی خوش طعم بود.

این جهانگرد اروپایی درباره وضعیت قیمت ها در ایران برای یک گردشگر خارجی می گوید: مواد غذایی و وسایل نقلیه در ایران بسیار ارزان هستند. ضمن اینکه نرخ سوخت در این کشور بسیار پایین است و این نکته بسیار شگفت آور است که ایران با وجود تحریم های سنگین آمریکا همچنان سوخت را با قیمت پایین به مردم عرضه می نماید.

او درباره حمل و نقل در سفرهای داخلی ایران نیز گفت: آسایش و راحتی سفر با قطارهای مسافربری در ایران همانند راحتی در هواپیماهای مسافربری است.

ادین کرنیچ سفر به ایران را به گردشگران پیشنهاد کرد و گفت: فرهنگ های شرقی جالب هستند و هر مسافری باید با آن آشنا گردد. آشنایی با فرهنگ ایرانی، دیدن شهرهای باستانی و اماکن تاریخی و فرهنگی، حس کردن ملت و ذهنیت های متفاوت، برای هر کسی ارزشمند و اجتناب ناپذیر است.

منبع: چمدان
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 433

به "اظهارات جالب یک جهانگرد اروپایی درباره قیمت ها در ایران ، یک نوشیدنی در ایران من را شگفت زده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات جالب یک جهانگرد اروپایی درباره قیمت ها در ایران ، یک نوشیدنی در ایران من را شگفت زده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید