استاندار کرمان: برای تسریع در روند اجرایی خط ریل باید از بخش خصوصی یاری بگیریم

استاندار کرمان با بیان این مطلب که اعتبارات دولتی برای احداث خط ریل کم است، گفت: برای احداث این خط ریل باید از بخش خصوصی یاری بگیریم.

استاندار کرمان: برای تسریع در روند اجرایی خط ریل باید از بخش خصوصی یاری بگیریم

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد فدایی در آیین کلنگ زنی پروژه ملی خز ریل بم – جیرفت که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید، اضافه کرد: تقارن حکم استانداری بنده با سالروز تشکیل حکومت ولیعصر را به فال نیک گرفته و امیدواریم بتوانیم خدمتی به اسلام و مسلمین داشته باشیم.

وی توضیح داد: خوشحالم اولین سفر کاری خود را به جنوب استان کرمان دارم و این نشان می دهد که شمال و جنوب برای ما یکی است و در بعضی مواقع توجه به جنوب را ترجیح می دهیم.

وی با اشاره به شروع عملیات اجرای خط ریل بم –جیرفت بیان نمود: وزارت راه و شهرسازی کار بسیار بزرگی را انجام داد و تشکر می کنم از حضور وزیر در این منطقه و امیدواریم این طرح باعث تحول در منطقه گردد.

وی اعلام نمود: در دولت تدبیر و امید در جنوب کرمان یکهزار کیلومتر راه روستایی آسفالته با اعتبار 225 میلیار تومان احداث شده است.

استاندار کرمان بیان نمود: وزرات راه و شهرسازی در جنوب کرمان سه بیمارستان و افزون بر هشت هزار متر مربع ساختمان دولتی ایجاد نموده است.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی اضافه کرد: برای تامین اعتبارات طرح ها به دلیل گستردگی فعالیت دولت اعتبارات تقسیم می گردد و این سبب می گردد اعتبار کم گردد، لذا از بخش خصوصی برای مشارکت استفاده می کنیم.

فدایی بیان نمود: طرح راه اهن جیرفت به بم 10هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد و تنها دولت نمی تواند به زودی این طرح را به سرانجام برساند لذا باید زمینه مشارکت بخش خصوصی را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: طرح انتقال آب خلیج فارس به گل گهر برای مصارف صنعتی از منابع ماده 56 است لذا طرح راه آهن جیرفت برای تسریع احتیاج به اعتبار ماده 56 دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 96

به "استاندار کرمان: برای تسریع در روند اجرایی خط ریل باید از بخش خصوصی یاری بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار کرمان: برای تسریع در روند اجرایی خط ریل باید از بخش خصوصی یاری بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید