کرملین: روسیه برای بدترین سناریو در روابط با آمریکا آماده است

به گزارش بانوی ایران، سخنگوی کرملین با اعلام آمادگی پوتین برای گفت وگو با جو بایدن، در هر زمان مناسب، تأکید کرد: روسیه به بهبود روابط با آمریکا امیدوار، ولی همیشه برای بدترین شرایط ممکن نیز آمادگی کامل دارد.

کرملین: روسیه برای بدترین سناریو در روابط با آمریکا آماده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روز آدینه در کنفرانس مطبوعاتی گفت که ولادیمیر پوتین خواهان ادامه گفت وگو با همتای آمریکایی خود بوده و آمادگی دارد که هر زمان که برای جو بایدن مناسب باشد، چنین مذاکراتی انجام گردد. پسکوف این مسئله را در پاسخ به این سئوال خبرنگاران بیان کرد که پیشنهاد رئیس جمهوری روسیه درباره انجام تبادل نظر با بایدن، در روز آدینه تحقق نیافت.

سخنگوی کرملین اضافه کرد: گزینه روز دوشنبه همچنان باقی است. ضمن اینکه ولادیمیر پوتین هم گفته بود، هر زمان که شرایط برای رئیس جمهوری آمریکا مناسب باشد.

رئیس جمهوری روسیه روز پنج شنبه به جو بایدن پیشنهاد کرد که گفت وگوی علنی در یک برنامه زنده تلویزیونی، در همین آدینه یا دوشنبه، انجام دهند.

در همین رابطه، رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته در پاسخ به سئوال خبرنگاران در این باره گفت: من اطمینان دارم که باز هم امکان گفت وگو با رئیس جمهوری روسیه در مرحله ای فراهم خواهد شد.

دمیتری پسکوف همچنین یادآور شد که عدم پاسخ طرف آمریکایی به پیشنهاد تبادل نظری علنی پوتین، در کرملین به منزله امتناع تلقی خواهد شد.

وی همچنین شرح داد که برخلاف بعضی تصورها، هیچ مناظره تلویزیونی بین رهبران روسیه و آمریکا نمی تواند صورت بگیرد و پیشنهاد ولادیمیر پوتین هم انجام گفت وگویی در معرض دید جامعه دنیای بود و نه مناظره. به گفته پسکوف، مذاکرات تلفنی قبلی بین روسای جمهوری روسیه و آمریکا، به ابتکارعمل کاخ سفید اجرا شده بود.

سخنگوی کرملین همچنین تأکید کرد، مقامات مسکو همیشه امیدوارند که روابط با واشنگتن بهبود پیدا کند، ولی در عین حال برای بدترین شرایط هم آمادگی کامل دارند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره امکان بروز یک جنگ سرد تازه بعد از سخنان بایدن خطاب به ولادیمیر پوتین، گفت: مسلماً ما امیدوار به بهبود اوضاع در روابط با آمریکا هستیم، ولی برای بدترین سناریو نیز آمادگی داریم. چنین پیش بینی هایی برای نان درآوردن کارشناسان و تحلیلگران است. همانطور که رئیس جمهور پیش از این هم اعلام نموده، مسکو خواهان ادامه روابط سازنده بین دو کشور است و این به نفع هر دو ملت روسیه و آمریکا و هم کل دنیا است. البته ما نمی توانیم سخنان آقای بایدن را در روابط آینده در نظر نگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1581

به "کرملین: روسیه برای بدترین سناریو در روابط با آمریکا آماده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: روسیه برای بدترین سناریو در روابط با آمریکا آماده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید