نگرانی از هک گسترده خودروهای تویوتا، هیوندایی و کیا

به گزارش بانوی ایران به نقل از آرس تکنیکا، خودروهای بدون کلید برای بازکردن درب مبتنی بر استفاده از سیستم های بی سیم رادیویی هستند و ضعف سیستم رمزگذاری آنها، سرقت داده های رد و بدل شده و سواستفاده از آنها برای هک کردن خودروهای مختلف را تسهیل می نماید.

نگرانی از هک گسترده خودروهای تویوتا، هیوندایی و کیا

آنالیز های محققان بلژیکی و انگلیسی نشان می دهد هکرها می توانند از روش دیگری نیز برای نفوذ به خودروهای پیشرفته استفاده نمایند. این روش مبتنی بر هک تراشه هایی است که در سیستم های ضد سرقت خودروهای مذکور به کار می رود.

یک آسیب پذیری امنیتی در سیستم رمزگذاری این تراشه ها به هکرها امکان می دهد تا تنها با استفاده از یک پیچ گوشتی بتوانند تراشه های مذکور را غیرفعال نموده و برای سرقت خودروها اقدام نمایند.

محققان هشدار می دهند که کل فرایند مذکور چند ثانیه به طول می انجامد و لذا شرکت هایی مانند تویوتا، هیوندایی و کیا باید هر چه سریع تر به منظور به روزرسانی سیستم های رمزگذاری تراشه های ضد سرقت خودروهای خود اقدام نمایند. بخش عمده این مشکل مربوط به سیستم رمزگذاری ابداع شده توسط شرکت تگزاس اینسترومنت آمریکاست که دی اس تی 80 نام دارد.

مشکل یادشده بخش زیادی از تولیدات این سه شرکت از سال 2010 تا به امروز را در بر می گیرد. خودروی مدل اس شرکت تسلا هم از این مشکل در امان نیست. هیچیک از این شرکت ها در این مورد واکنشی از خود نشان نداده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 882

به "نگرانی از هک گسترده خودروهای تویوتا، هیوندایی و کیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از هک گسترده خودروهای تویوتا، هیوندایی و کیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید