موزه ها و کاخ های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند

به گزارش بانوی ایران، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، موزه ها و کاخ های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند.

موزه ها و کاخ های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند

با تغییر رنگ بیشتر شهرها به نارنجی، مطابق هماهنگی های قبلی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ستاد کرونا، موزه ها، کاخ ها و محوطه های تاریخی می توانند فعالیت خود را در شهرهای نارنجی از سر بگیرند.

موزه ها از 18 فرودین 1400 با دستور ستاد کرونا تعطیل شدند. مدیرکل موزه ها چندی پیش اطلاع داد که موزه ها و محوطه های تاریخی در گروه دوم مشاغل قرار گرفته اند که در شرایط نارنجی می توانند فعالیت داشته باشند.

با نارنجی شدن شهر تهران هم برخی موزه ها در اطلاعیه ای از بازگشایی خود اطلاع داده اند. کاخ جهانی گلستان و مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد از جمله مراکزی هستند که رسما اعلام بازگشایی کرده اند. در این اطلاعیه ها آمد که براساس بخشنامه صادرشده از سوی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با استناد به شرایط اعلامی از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور، مبنی بر قرار گرفتن شهر تهران در موقعیت (رنگ بندی نارنجی) موزه های این مجموعه ها با رعایت تمام ضوابط و پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی می شوند.

ساعت بازدید از موزه های مجموعه های گلستان و سعدآباد و سایر موزه ها از 9 صبح تا 5 بعدازظهر است. همچنین، کاخ موزه نیاوران گفت همه روزه از ساعت 9 صبح تا 17 باز خواهد بود و تا ساعت 15:30 بلیت فروشی دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1848

به "موزه ها و کاخ های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ها و کاخ های تاریخی تهران پس از پنج ماه تعطیلی باز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید